Здоров'я

Запечена або приготована на грилі риба корисніше для мозку, ніж смажена

Дослідники з Університету Піттсбурга радять хоча б один раз в тиждень їсти запечену або приготовану на грилі рибу. Це корисно для роботи мозку, незалежно від того, скільки омега-3 жирних кислот в ній міститься. Вживання такої риби покращує пам’ять і когнітивні функції, передає Science World Report.

foto_cikavosti_07.08.2014-06

Вчені спиралися на теорії, які передбачають, що здоровий спосіб життя робить позитивний вплив на роботу мозку в більш пізньому віці. Дослідження, проведені раніше, вивчали фактори, які могли вплинути на виникнення хвороби Альцгеймера та інших когнітивних порушень у літніх людей. До таких факторів віднесли низький рівень фізичної активності, паління і ожиріння.

 

Вчені оцінили дані 260 осіб, що надали інформацію про свої дієти. Ці люди брали участь у дослідженні, яке почалося в 1989 році. Воно виявляло фактори ризику серцево-судинних захворювань у людей старше 65 років. Учасники не страждали від когнітивних порушень. Всім їм було зроблено МРТ. Люди, які брали участь в дослідженні, відповіли на питання, скільки риби вони їли, і як вона була приготовлена.

Читайте також: Риба — джерело довголіття

Відомо, що антиоксидантну дію омега-3 жирних кислот, які містяться в великих кількостях в рибі, горіхах, насінні і деяких оліях, покращує стан всього організму, особливо мозку. Запечена або приготована на грилі риба містить омега-3 кислоти, напротивагу смаженій, тому що жирні кислоти руйнуються при смаженні на сильному вогні.

Дослідники помітили, що в учасників, які вживали запечену або приготовану на грилі рибу, принаймні, раз на тиждень, було більше сірої речовини в областях мозку, які відповідають за пам’ять (4,3%) і пізнання (14%). Такі люди частіше мали вищу освіту. Вчені не знайшли зв’язку між кількістю омега-3 кислот в рибі і такими особливостями мозку. Мабуть, на здоров’я мозку вплинула сукупність факторів способу життя, а дієта була лише її частиною.

Дослідник Джеймс Беккер зазначає: до 2040 року, за приблизними оцінками, 80 мільйонів чоловік будуть страждати від деменції. Це не тільки стане трагедією для багатьох сімей, але і збільшить витрати на охорону здоров’я. Джеймс Беккер вважає, що фактори способу життя, наприклад, дієта, більше впливають, ніж біологічні фактори, на зміни в головному мозку. Значить, можливо запобігти або відстрочити когнітивні порушення, які можуть розвинутися в літньому віці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button