Здоров'я

Вчені: інсульт загрожує любителям довгого сну

У наш час фахівці часто вказують на ризики, пов’язані з недосипом. Однак існує і зворотна сторона, яка загрожує любителям добре поспати. Висновки фахівців опубліковані у виданні Neurology.

26-02-15-foto-600x400-1

Нестача сну може викликати стрес, прискорити старіння організму, а також призвести до ряду важких захворювань. Але тривалий сон, як виявилося, теж не додає здоров’я. Так, вчені з Кембриджського університету з’ясували, що довгий сон збільшує ризик виникнення інсульту.

[ads2] Приблизно дев’ять з половиною років дослідники спостерігали за майже 10 тис. осіб, чий вік коливався від 42 до 81 року. За весь час спостережень 346 осіб зіткнулися з інсультом (були як смертельні, так і несмертельні випадки). При цьому протягом всього дослідження люди відповідали на питання, що стосуються їхнього сну. Виявилося, що у літніх людей, які спали довше 8 годин на добу, ризик інсульту збільшувався на 46%. У разі ж, якщо літня людина спала менше 6 годин, ризик інсульту зростав на 18%. Таким чином, золотою серединою є 7-8 годин сну.

Професор Кей-Ті Хау (Kay-Tee Khaw) не поспішає робити однозначних висновків і вказує на те, що зв’язок між сном і підвищеним ризиком інсульту ще тільки належить з’ясувати. На думку фахівця, тривалий сон цілком може виявитися одним з індикаторів ризику інсульту.

Читайте також: Науково доведено: спати з кимось корисно для здоров’я!

Цікавий висновок не так давно зробила інша група дослідників, яка розглянула психологічний аспект інсульту. Вчені вважають, що у літніх людей ризик інсульту зростає, якщо вони страждають від депресії та стресу, а також дивляться на світ з неабиякою часткою цинізму.

І хоча про остаточні висновки судити рано, вчені сподіваються, що люди зможуть скорегувати свій режим сну і уникнути важких захворювань.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button