Здоров'я

Діабет 2 типу: три основні симптоми, які можна помітити

Безліч людей живе з діабетом 2 типу, не знаючи цього, і лікарі називають три основні симптоми небезпечної недуги, які можна помітити, щоб звернутися до лікаря для подальшого обстеження.

Image by Pixabay

Діабет 2 типу є захворюванням, що характеризується високим рівнем цукру в крові. Його раннє виявлення і лікування може поліпшити якість життя людини і знизити ризик серйозних ускладнень, що включають судинні патології, серцеву і ниркову недостатність, які здатні привести до смерті при відсутності терапії. Проблема в тому, що хвороба «воліє» залишатися невпізнанною, тривалий час розвивається приховано, і люди не підозрюють, що є діабетиками.

«З огляду на це медичні працівники попереджають про три основні симптоми, що вказують на те, що рівень цукру в крові дуже високий і людина знаходиться в зоні ризику. До них відносяться часте сечовипускання, підвищена спрага і відчуття втоми », – повідомляє видання Express (Великобританія).

Підвищена спрага. Її провокує занадто велика кількість цукру (глюкози) в крові. При захворюванні діабетом 2 типу організм не може правильно використовувати цукор з їжі, і його надлишок накопичується в крові. Це змушує нирки працювати понаднормово, щоб відфільтрувати і поглинути його. Коли вони не справляються з навантаженням, тіло починає виводити надлишки глюкози з сечею, витягуючи для цього максимум рідини з тканин. Як результат, виникає зневоднення, яке тягне за собою підвищене почуття спраги.

Часте сечовипускання. Надмірна спрага і часте сечовипускання є загальними ознаками діабету з тих, що можна помітити. Серед основних симптомів часте сечовипускання безпосередньо пов’язано з попереднім маркером хвороби – спрагою. Взаємозв’язок простий: чим більше людина п’є рідини, щоб втамувати спрагу, тим інтенсивніше вона мочиться.

Почуття втоми. Чому при діабеті 2 типу підвищується рівень цукру в крові? Це відбувається внаслідок дефіциту гормону інсуліну, який контролює надходження глюкози в кров, або через те, що інсулін працює недостатньо ефективно. Коли діабету немає, глюкоза надходить у кров рівномірно, і клітини, які використовують її для виробництва енергії, забезпечують тілу також стабільний тонус. Але діабет порушує даний процес, і вироблення енергії перестає бути плавним. Коли інсуліну недостатньо або він не працює належним чином, цукор в нашій крові не може потрапити в наші клітини, і вони не отримують необхідну їм енергію. В результаті ми відчуваємо втому.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button