Інтернет

Заробіток на ілюстраціях у прикладами та рекомендаціями

Поширенню ілюстрації послужило різко збільшена потреба в розважальному контенті. Люди з усього світу вимагають яскравих емоцій, які можна отримати з творчості — з художніх образів, створюваних професіоналами.

Дана стаття розбере, що таке заробіток на ілюстраціях, розповівши про основні специфіки промислу і відкривши всі його потаємні деталі.

Суть професії

Ілюстратор – це художник, чия суть роботи полягає у створенні художніх образів для замовників. Створення малюнків може ставитися до всіляких галузей: текстів книг або іншої друкованої продукції, фільмів і мультфільмів, рекламних роликів і багато чому іншому.

Художник-ілюстратор повинен точно орієнтуватися на вимоги замовника. Тим самим він не тільки містить у фінальну роботу конкретні риси, а передає задум з усією глибиною емоційної складової, «оживляє» зображуваний об’єкт. У цьому полягає основна робота ілюстратора – чітко показати за допомогою малюнка думки інших людей.

Види ілюстрацій

Професіоналам необхідно вміти користуватися різними техніками малювання:

 • Графічна: використовуються вугілля, сангіна, соус, ретуш і інше. Як правило, виконаний в одному кольорі
 • Мальовнича: використовуються акварельні, гуашеві та акрилові фарби. Найчастіше застосовується в оформленні книг і журналів.
 • Колаж: даний прийом в мистецтві характеризується з’єднанням в один твір найбільш різнорідних елементів; зображення створюється шляхом об’єднання безлічі картинок.
 • Аплікація: шматочки матеріалу (самого різного: папір, хутро, тканина і т. д.) наклеюють/нашивають на певну поверхню для створення в творі підкресленої рельєфності.
 • Фотомонтаж: цілісна картина, створена з елементів фотографій (іноді застосовуються графічні доповнення). Застосування поширене в друкованій графіці і плакаті.

Крім перерахованого вище, існують ілюстрації, створені за допомогою комп’ютерної графіки:

 • Растрове зображення: являє собою сітку кольорових точок – пікселів (найпопулярніший вид графіки).
 • Векторна графіка: представлення зображення з використанням геометрики (точки, сплайни, лінії і багатокутники).
 • Тривимірна графіка: використання різноманітних прийомів, щоб зобразити і зробити акцент на обсязі предметів. В даний час найбільш часте застосування – сфери кінематографа, мультиплікації, комп’ютерних ігор і т. д.

ТОП 15 способів заробітку в інтернеті без вкладень читайте в статті за посиланням.

Необхідні навички для старту

Конкретних правил по тому, як стати ілюстратором, не існує. Для початку потрібно визначитися з напрямком. Для цього ж потрібно розібратися в видах ілюстрації, спробувати себе в різних творчих напрямках і віддати чому-небудь перевагу.

Приклади нині існуючих напрямків:

 • Веб-дизайн: робота полягає в проектуванні інтерфейсу для сайтів або веб-додатків.
 • Розробка брендбуків: розробка керівництва, в якому зібрані і відображені основні риси фірмового стилю. Зазвичай видається у формі каталогу.
 • Fashion-ілюстрація: жанр ілюстрації, безпосередньо пов’язаний з модою.
 • Моушн-дизайн: пожвавлення графіки за допомогою анімації.
 • Ілюстрації для стоків: створення зображень для Біржі, на якій здійснюється купівля-продаж контенту (фотографій, малюнків, відео і т. д.).
 • Скетчинг: техніка створення швидкого малюнка, що дозволяє за найкоротший час передати основну ідею.
 • Дизайн інтер’єрів: розробка стилю для приміщень, мета якої – створення максимальних зручностей і естетично задовольняє інтер’єру.

Сила ілюстрації полягає в тому, що вона здатна говорити на найскладніші теми; на такі, які фотограф не став би зачіпати. Тобто щоб ілюструвати, потрібно володіти конкретними якостями.

 • Пунктуальністю: художник ніколи не повинен порушувати дедлайни, терміни повинні бути дотримані, робота – здано вчасно.
 • Уміння приймати рішення: потрібно розуміти, як повинна виглядати підсумкова робота, відповідно до чого вирішувати, яку інформацію в зображенні викинути, а яку залишити.
 • Цікавість: потрібно обов’язково черпати інформацію з навколишнього світу, для чого також потрібна уважність. Звертати увагу на деталі — справді важливе вміння, що вимагає розвитку.
 • Почуття гумору: дана риса корисна у випадках, коли потрібно впоратися з невдачами (творчою кризою, наприклад), а також використовувати її у своїх роботах.
 • Самоконтроль: повертаючись до пунктуальності, важливо себе контролювати і в особливо складні моменти не опускати руки — робота повинна бути зроблена.
 • Творче мислення: широта польоту визначає яскравість створюваних образів. Мозок художника – головний його інструмент, від якого безпосередньо залежить результат.

Фінансове питання

Дохід

Представники даної професії, як правило, працюють на фрілансі, через що фіксованої зарплати він не мають. За одну і ту ж роботу можна отримати як 2, так і 20 тисяч. Все залежить від «розкрученості» і майстерності художника.

Маловідомі замовники часто згодні платити за роботу більше, ніж популярні бренди. При правильному підході з цього можна винести певну вигоду.

Говорячи про те, як вираховується вартість роботи: конкретної формули для цього немає. Деякі встановлюють ціну, виходячи з формату ілюстрації (А1, А2, А3 і т. д.), інші – за кількістю годин, витрачених на виконання замовлення.

Існують і усереднені показання заробітку на ілюстраціях:

 • Фріланс — близько 1000 $ на місяць.
 • Фотобанк — 300-1000 $ на місяць при продажах в районі 5 робіт на тиждень.
 • Робота в компанії – 8-40 тисяч грн.

Витрати

Не найприємніша деталь даної професії — постійні витрати на матеріали. Тим, хто працює з дому, це найбільш відомо: частина вартості за малюнок – це матеріал, витрачений на нього. Професійні фарби, наприклад, з якими працюють умілі люди, можуть обійтися в місячну зарплату, а то й більше.

Простіше ділячи йдуть для тих, у кого є роботодавець. У таких випадках, як правило, всі необхідні матеріали закуповуються компанією особисто. Співробітникам залишається лише користуватися дарованими плодами.

Що необхідно для заробітку на малюнках в інтернеті

Людина, яка знає, що і як малювати, а також вміє свої роботи продати, ніколи без грошей не залишиться. Ілюстрація – чудовий спосіб заробити, але для цього потрібно бути в курсі деяких тонкощів.

Читайте статтю про те, як заробити гроші, 45 способів на сайті.

Як заробити на ілюстраціях в інтернеті

Щоб почати отримувати за свої мистецтва гроші, необов’язково бути професіоналом в даній сфері. Слухає слід концентрувати на виборі теми. Виконавець повинен стежити за світовими тенденціями; розуміти, чим цікавиться покупець, на підставі чого робити висновки: в який бік і в якому вигляді має рухатися творчість.

Інший важливий аспект – вибрати майданчик для продажу своїх робіт. Основний критерій вибору майданчика – цільова аудиторія. На кожному сайті «мешкає» особливий покупець, смаки якого потрібно розгадати. Тобто чим вище трафік потенційних замовників, тим вигідніше працювати на даній платформі.

Хто купує малюнки

На сайтах для продажу малюнків покупцем може виявитися хто завгодно. Частіше всього в їх ролі виступають різні агентства, журнали, рекламні компанії, публіцисти і т. д. Їх робота полягає в купівлі свіжого і ексклюзивного контенту, з чого випливає, що саме серед них так затребувані послуги художників.

Перераховані вище сайти — відмінний спосіб заробітку на малюнках. Купівля відбувається офіційно, обидві сторони отримують договір і певні права на розпорядження матеріалом — кожен залишиться в плюсі.

Скільки можна заробити на продажу ілюстрацій

Чи реально заробити на фотостоках? Питання важливий і вимагає розглядів.

Розкид цін за одну і ту ж роботу дуже великий. За продану фотографію один ілюстратор може заробити 0,5 доларів, а інший – 2 (а іноді і більше). Підсумкові доходи двох художників кардинально різняться. Ціни коливаються в районі 0,5 — 1 долара за фото.

Вартість зображення прямо залежить від його якості, розміру і частоти поповнення портфоліо. Чим частіше в портфоліо додаються матеріали, тим вище оцінюється виконавець.

Результати роботи на фотостоках часто приходять із запізненням. Відповідна реакція змушує себе чекати, і багато художники, розчарувавшись, йдуть з сайту. Тут потрібно відзначити, що тільки завзятість здатне привести до вартим результатами. Високий дохід на подібних біржах отримують ті, хто здатний себе проявити.

Останнім часом збільшується затребуваність подібних сайтів. З’являється все більше фрілансерів, спраглих зайнятися улюбленою справою. У зв’язку з цим ставки підвищуються: якщо раніше можна було заробити 20-30 доларів за місяць, то зараз заробіток доходить до позначки в 1000 доларів.

Що вигідно малювати?

Від вибору теми залежить підсумковий дохід. Ілюстрації володіють високим потенціалом для продажів, так як в них міститься свіжа і неповторна ідея. Основний упор варто зробити на тематиці малюнка. Вона повинна чіпати глядача до глибини душі. Піднімаючи гострі або популярні теми, шанси вигідно продати зображення різко злітають.

Багато фотобанки допомагають художникам у виборі теми для малювання. На сайтах публікуються списки найбільш частих запитів. На підставі цих запитів виводиться, що покупець шукає найчастіше.

Одна з тем, на яку сьогодні падає інтерес замовників, – тема політики. Найпростіше зображення, що висміює політичних діячів, продається куди краще, ніж деталізований натюрморт.

Бути ілюстратором в нинішньому світі більш ніж вигідно. Якісні зображення потрібні в багатьох сферах суспільного життя. Список замовлень також поповнюється приватними зверненнями. Головне в цій справі – зберігати інтерес. Якісні ілюстрації отримають якісний відгук.

Джерело матеріалу — журнал про бізнес ITstatti.in.ua.

Автор — Вольдемар Воронцовський.

Кнопка «Наверх»
Закрыть