Земля

Виявлено п’ять нових видів змій, що харчуються равликами

Міжнародна команда вчених відкрила п’ять нових видів змій, що мешкають в Еквадорі і Перу. Їх дослідження опубліковано в журналі ZooKeys.

Під час експедицій в тропічні ліси Еквадору, що проходили в період з 2013 по 2017 рік, біолог Алекс Пирон (Alex Pyron) з Університету Джорджа Вашингтона відкрив три з п’яти нових видів змій: Dipsas bobridgelyi, Sibon bevridgelyi і Dipsas klebbai. У той же час два інших виду (Dipsas oswaldobaezi і Dipsas georgejetti) виявили вчені з Еквадору і Перу.

Щоб підтвердити відкриття, дослідники побудували еволюційне древо змій Dipsadini, ґрунтуючись на 298 послідовностях ДНК. Переконавшись у якості нової інформації, вони внесли в структуру п’ять нових видів. Форма щелеп «новачків» змінена так, що дозволяє буквально висмоктувати з раковини равлика.

Обнаружено пять новых видов змей, питающихся улитками

Автор роботи Алехандро Артега (Alejandro Duende) розповів про небезпеки, що загрожують зміям:

«Хочете вірте, хочете ні, але є ціла група змій, для яких равлики — це їжа богів. На жаль, чотири з п’яти встановлених нами виду вже знаходяться на межі вимирання, через те, що ліси, де вони живуть, майже повністю знищені. Ми підозрюємо, що існує безліч інших таких видів, опис яких може незабаром з’явитися. На жаль, часу, щоб знайти їх все менше. Ці змії не небезпечні для людей, але люди небезпечні для них».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments