Екологія

Зміна клімату може призвести до значного збільшення енергоспоживання

Коли ви включаєте опалення або включаєте кондиціонер, ви в основному намагаєтеся боротися з поточним кліматом – будь то дуже жарко або дуже холодно.

За іронією долі, використання енергії для підтримки комфортної температури буде однією з найбільших проблем, на які вплине наш мінливий клімат.

У світлі цього в новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, були вивчені можливі наслідки зміни клімату для попиту на енергію.

Попередні дослідження в основному оцінювали цю тему для однієї країни чи континенту, але це дослідження було зроблено в глобальному масштабі. Автори дослідження провели глобальний аналіз з використанням температурних прогнозів з 21 кліматичної моделі, а також демографічних і економічних прогнозів для п’яти соціально-економічних сценаріїв. Потім була використана статистична модель для розрахунку змін попиту на три виду палива і чотири сектори економіки в рамках сценаріїв помірного та високого потепління приблизно до 2050 року.

У порівнянні з базовими сценаріями, в яких попит на енергію визначався тільки зростанням населення і доходів, це дослідження показало, що зміна клімату збільшує глобальний попит на енергію близько 2050 року на 11-27% при помірному потеплінню і на 25-58% при більш значному потеплінню. Найбільший приріст спостерігався в Південній Європі, Китаї та США, а також на великих територіях тропіків. Це пов’язано з тим, що електроенергія необхідна для охолодження, і ці збільшення відбуваються в промисловості і сфері послуг економіки.

“Важливим способом, за допомогою якого суспільство буде адаптуватися до підвищення температур через зміни клімату, є збільшення охолодження в спекотні сезони і зменшення нагріву в холодні сезони”, – пояснює співавтор дослідження Енріка де Кіан з венеціанського університету Ca’ Foscari і Євро-Середземноморського центру зі зміни клімату (CMCC).

“Зміни в області кондиціонування простору безпосередньо впливають на енергетичні системи, оскільки фірми і домогосподарства вимагають менше природного газу, нафти та електроенергії для задоволення нижчих потреб в опаленні і більше електроенергії для задоволення більш високих потреб в охолодженні.”

Автори уточнюють свої висновки, вказуючи, що вони лише відображають початкові наслідки глобального потепління і не враховують додаткові коригування в поставках палива і цінах або подальші відповідні заходи щодо заміщення з боку виробників і споживачів у всьому світі, які можуть погіршити наслідки.

“Чи може майбутнє потепління викликати попит на енергію, щоб збільшити або зменшити – це ключове питання”, – говорить співавтор дослідження Ян Сью Уинг, дослідник Бостонського університету.

“Якщо споживання енергії зросте і призведе до додаткових викидів парникового газу, що поглинає тепло, то збільшення споживання енергії для кондиціонування космічного простору може зробити більш важким і дорогим пом’якшення наслідків майбутнього потепління. Кількісна оцінка ризику вимагає розуміння того, як попит на Енергію зі сторони різних типів споживачів у різних кліматичних умовах буде залежати від потепління. Результати нашого дослідження можуть надалі бути використані для розрахунку того, як динаміка енергетичного ринку в кінцевому підсумку буде визначати зміни у споживанні енергії і викиди.”

Це дослідження також може бути використане для надання допомоги директивним органам на початку підготовки до збільшення енерговитрат в тих районах світу, де вони найбільш ймовірно відбудуться.

Очевидно, що навіть помірні рівні зміни клімату, які ми, ймовірно, випробуємо, вплинуть на використання енергії в усьому світі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button