Екологія

Засуха в Індії пов’язана із забрудненням повітря в Європі

Згідно з новим дослідженням, забруднення повітря в Європі сприяло виникненню посухи в Індії, яка стала одним з найстрашніших стихійних лих в країні і торкнулася понад 130 мільйонів людей.


Викиди діоксиду сірки, головним чином — від вугільних електростанцій, призводять до низки негативних наслідків, таких як кислотні дощі, хвороби серця і легенів, і пошкоджують рослини.

Сульфатні аерозолі також чинять охолоджувальний вплив на атмосферу, оскільки відбивають сонячне світло в космос. Ця властивість породила пропозиції використовувати їх в геоінженерії для зниження темпів глобального потепління. Однак є ще один незбагненний наслідок: викиди в Північній півкулі можуть міняти темпи потепління на півдні таким чином, що тропічна дощова смуга зміщується.

Дослідники з Імперського коледжу Лондона підрахували, що на північному заході Індії у 2000 році спостерігалося зниження кількості опадів на 40 % викидів у промислових районах Північної півкулі. Одні тільки викиди в Європі призвели до зменшення опадів до 10 % в північно-західних і південно-західних регіонах.

За словами доктора Апостолоса Вулгаракіса з Інституту Грентхема, дослідження показало, що викиди в одній частині світу можуть чинити значний вплив на інші — навіть якщо саме забруднення туди не дійшло.
У звіті наголошується, що забруднювачі повітря можуть мати «складні і різноманітні ефекти. Сульфатні аерозолі можуть охолоджувати атмосферу і певною мірою гальмувати глобальне потепління», але разом з тим вони збільшують рівень забруднення атмосфери і викликають посуху».

«Вплив викидів короткоживучих забруднювачів на якість повітря і зміна клімату сильно варіюється в залежності від регіону, де відбуваються викиди, і від місцезнаходження постраждалого регіону», — йдеться в повідомленні.

Оскільки шкідливий вплив діоксиду сірки став очевидним, ЄС почав приймати заходи по скороченню викидів. До 2011 року рівень діоксиду сірки в атмосфері був удвічі менше, ніж у 2000.

У своєму блозі Дільшад Шавкі, аспірант в Інституті Грентхема, розповів, як важливо розуміння процесів, пов’язаних з опадами, особливо в Індії та прилеглих областях.

Кожне літо Південно-Східний мусон живить Індійський субконтинент, забезпечуючи понад 70 % річної кількості опадів всього за три місяці. Рясний мусонний дощ має вирішальне значення для економіки і засобів до існування в регіоні. Однак в останні десятиліття зростання рівня забруднення та збільшення глобальної температури поверхні вплинули на циркуляції атмосфери в тропіках, які, в свою чергу, вплинули на мусонні дощі.

«Наше завдання — краще зрозуміти ці взаємозв’язки, щоб складати більш точні прогнози. Розуміння та передбачення мусонних опадів життєво важливо для тих товариств, які залежать від них».

Незважаючи на скорочення викидів діоксиду сірки в Європі, посухи в Індії тривають, так як світ став теплішим. У минулому році в країні була зафіксована найвища температура — 51 °C. Сотні людей більш ніж в 13 штатах загинули, залишившись без врожаю зернових культур.

Вчені пропонують розглядати забруднення повітря, глобальне потепління як єдине питання. «Політика поліпшення якості повітря і клімату повинна розроблятися одночасно, щоб максимізувати позитивні результати».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button