Екологія

Перша пасивна будівля, яка генерує в п’ять разів більше енергії, ніж використовує

Будівля, розташована в місті Кауфбойрен, Німеччина, є першим, який отримав сертифікат Пасивного будинку преміум-класу (Passive House Premium). Будинок під назвою House of Energy є одним з найстійкіших будівель в світі. Щорічне опалювальне навантаження будівлі складає всього 8 кВт / год / кв. м (0,7 кВт / год / кв. фут), а фотоелектрична система на даху займає 250 кв. м (2,691 кв. фут).

10-11-15-foto-600x338-1 (2)

Новий пасивний будинок преміум класу був відкритий на початку цього року, разом з пасивним будинком класу плюс (Passive House Plus). Вони були розроблені з урахуванням переходу від викопних джерел енергії, одержуваних будівлею, до поновлюваних.

Для отримання акредитації пасивного будинку плюс (Passive House Plus class) основне енергоспоживання будівлі не повинно перевищувати більше 45 кВт / год / кв. м (4,2 кВт / год / кв. фут) від поновлюваних джерел первинної електроенергії і повинно генерувати, щонайменше, 60 кВт / год / кв. м (5,6 кВт / год / кв. фут) відновлюваної енергії щорічно. Більш строгі параметри для пасивного будинку преміум класу, це споживання не більше 30 кВт / год / кв. м (2,8 кВт / год / кв. фут) і генерація 120 кВт / год / кв. м (11,1 кВт / год / кв. фут).

Будинок House of Energy насправді трохи не дотягує до необхідних показників, виробляючи 103 кВт / год / кв. м (9,6 кВт / год / кв.фут) на рік, але завдяки відмінним показникам споживання енергії, він все-таки був нагороджений сертифікатом. Його загальне енергоспоживання від поновлюваних джерела енергії складає всього 21 кВт / год / кв. м (2 кВт / год / кв.фут) на рік, що майже на третину менше необхідних параметрів, і, таким чином було дозволено компенсувати цим трохи нижчу вироблення енергії.

Для досягнення акредитації Преміум, будівля в 900 кв. м (9688 кв. фут) використовує різні технології і варто відзначити, що жодна з них не є чимось незвичайним на сьогоднішній день.

Енергоефективність досягається за допомогою вікон з потрійним склінням, «відмінному рівню» теплоізоляції, високому рівню герметичності зовнішньої оболонки будівлі, конструкції з системою вентиляцією і рекуперацією тепла, в якій відсутні так звані теплові мости. Кілька різних вентиляційних систем фактично заздалегідь були встановлені для порівняння показників ефективності.

У деяких місцях тепловий насос, що використовує теплоту грунту, забезпечує невелику кількість додаткового опалення та гарячої води. При цьому будь-який надлишок енергії, який генерується за допомогою фотоелектричної системи, подається назад у мережу.

House of Energy був завершений у минулому році. Нещодавно отриманий сертифікат буде вручений власникам будівлі під час міжнародних днів пасивного будинку, які пройдуть 14 і 15 листопада, будівля буде також відкрита для загального відвідування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button