Здоров'я

Періодичне голодування допомагає зберегти молодість

Вчені з Гарвардського університету стверджують, що періодичне голодування може підвищити продуктивність, продовжити роки життя і поліпшити загальний стан здоров’я.

За словами експертів, тимчасове обмеження раціону дозволяє підтримувати тіло «молодим» на клітинному рівні. Періодичне голодування утримує мітохондрії – важливу частину клітин – в гомеостазі, що, в свою чергу, допомагає збільшити тривалість життя. У зв’язку з цим медики відзначають вкрай високу користь популярної дієти 5:2, при дотриманні якої люди дотримуються звичайні звички в харчуванні протягом п’яти днів у тиждень, а потім різко обмежують вживання їжі протягом 2 днів.

Фахівці пояснюють, що тимчасове голодування допомагає захистити мітохондрії від старіння, збільшуючи тривалість життя. Мітохондрії розщеплюють вуглеводи і жирні кислоти, забезпечуючи клітини енергією. З цієї причини їх часто називають клітинними «батарейками». Мітохондрії існують в двох станах, і коли вони чергуються між цими двома станами, вони знаходяться в гомеостазі. Дослідники виявили, що мітохондрії довше залишаються в гомеостазі і повільніше старіють, коли організм періодично голодує. Випробування на нематодах показали, що при відсутності старих мітохондрій організм довше залишається молодим. Таким чином, голодування може бути ключем до довголіття.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button