Земля

Збиток від природних катаклізмів за 2020 став рекордним

Природні катастрофи впливають на всі сфери життя людини, і на жаль, вони завжди мають довгострокові наслідки

Згідно зі звітом благодійної організації Christian Aid, яка вже 65 років займається забезпеченням ліквідації наслідків стихійних лих, у 2020 році природні катаклізми обійшлися людству в 150 мільярдів доларів.

У своїй доповіді організація зазначає, що виною цьому стала зміна клімату, яке спричинила безліч катастроф. У 2020 році стихійні лиха забрали життя не менше 3 500 осіб і змусили більш ніж 13,5 мільйона покинути свої будинки. Christian Aid також назвала десять основних катаклізмів, більшість з них відбулися в Азії.

Наприклад, через сильну повінь в Індії загинуло понад 2 000 осіб, а мільйони людей були змушені покинути свої будинки. Вартість збитків оцінювалася в 10 мільярдів доларів.

Фінансовий збиток від повені в Китаї склав близько 32 мільярдів доларів в період з червня по жовтень цього року.

Циклон «Амфа», що обрушився на Бенгальську затоку в травні, завдав шкоди в розмірі 13 мільярдів доларів.

Африка також зіткнулася з рядом катаклізмів. Величезні зграї сарани знищили посіви й рослинність на суму 8,5 мільярда доларів. ООН тоді зв’язала цю активність комах зі зміною клімату, а саме зі збільшенням кількості опадів.

Європа постраждала від шторму «Сіара», який пронісся через Ірландію, Великобританію і ряд інших країн в лютому. Це призвело до загибелі 14 осіб і збитку в розмірі 2,7 мільярда доларів.

Пожежі в США привели до збитків у розмірі близько 60 мільярдів доларів.

Christian Aid підкреслює, що ці цифри, швидше за все, занижені, оскільки вони засновані тільки на страхових збитках.

На жаль, експерти кажуть, що вплив зміни клімату на екстремальні явища буде продовжувати рости. Швидше за все, у 2021 році також відбудеться безліч природних катаклізмів, проте вчені сподіваються, що за час пандемії багато політичних лідерів зробили висновки, які допоможуть країнам стати на шлях вуглецевої нейтральності.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button