Земля

Здається, вчені виявили останки предка мегалодона на кладовищі акул

Ми знаємо про існування жахливо гігантського мегалодона, але хто жив до нього?

Мегалодон був одним із найлютіших хижаків, які коли-небудь жили на Землі. Тварина була справжнім жахом океанів 23 мільйони років тому. Однак ми знаємо про нього лише по останкам його зубів.

CSIRO

Незважаючи на колосальні розміри, вченим дуже мало відомо про цього хижака. Однак фахівці зізнаються, що «найгостріше питання» стосується не самого мегалодона, а то хто був його предком!

Нещодавно вчені в Австралії виявили справжню “скарбницю”, яка може допомогти відкрити таємниці минулого. Вони знайшли зуб, який належав 12-метровому предку і найближчому родичу мегалодона. Разом з цим зубом вчені виявили близько 750 інших зубів на дні Індійського океану.

CSIRO

“Зуби, здається, належать сучасним акулам, таким як мако та білі акули, а також древнім акулам, включаючи безпосереднього предка гігантської акули мегалодона»,
— сказав доктор Гленн Мур, куратор музею Західної Австралії.

CSIRO

Вчені, очолювані науково-дослідним інститутом Музею Вікторії, зробили дивовижне відкриття кладовища акул під час останнього занурення на глибину 5400 метрів.

Ця подорож була одним з двох проектів з вивчення біорізноманіття новітніх морських парків Австралії і проводилася експертами на дослідницькому судні CSIRO. Окрім кладовища акул, вчені також виявили новий вид акул.

CSIRO

“На початку подорожі ми зловили вражаючу маленьку смугасту акулу-рогозуба», — сказав експерт з акул доктор Вілл Уайт. “Цей вид унікальний для Австралії, але він ще не описаний і не названий. Зразок, який ми зловили, буде неймовірно важливим для науки, тому що ми будемо використовувати його для опису виду».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button