Здоров'я

“Здорове ожиріння” все-таки існує

“Вчені Віденського медичного університету з’ясували: фермент гемоксигеназа-1 важливий з точки зору розвитку метаболічного синдрому. Заміряючи рівень цього елемента, можна сказати, наскільки небезпечне ожиріння в кожному конкретному випадку. Згідно зі статистикою, у чверті огрядних людей обмін речовин не порушений. Тобто, у них немає метаболічного розладу, що приводить до діабету та системного запалення.

foto_cikavosti_11.07.2014-07

Отже, існує “здорове ожиріння”. Саме його маркери вчені і спробували знайти. Виявилося, є прямий зв’язок ступеня порушень обміну речовин і рівня експресії гемоксигенази-1 в жировій тканині і в печінці. Це доводили і дані раніше проведених досліджень. Наприклад, вивчення монозиготних близнюків показало: ферменту було більше в організмі людей з метаболічними порушеннями.

Читайте також: Літні люди з ожирінням живуть довше 

А у мишей без гена гемоксигенази-1 в макрофагах зазначалося менше маркерів запалення. Якщо ж ген видалявся в печінці, то навіть при особливо калорійному раціоні печінка добре працювала і чутливість до інсуліну не знижувалася. Виходить, гемоксигеназа-1 має протизапальні властивості і призводить до метаболічного синдрому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments