Здоров'я

Сон менше 6 годин на добу підвищує ймовірність виникнення інфаркту і інсульту

Сон менш як 6 годин на добу може збільшити ризик виникнення серцевого нападу або інсульту, попереджає нове дослідження іспанських учених. Згідно з отриманими даними, ймовірність постраждати від серцево-судинних захворювань підвищується на 27% у людей, які сплять менше ніж 6 годин щоночі, у порівнянні з тими, хто спить 7-8 годин на добу. Недолік сну підвищує ризик розвитку атеросклерозу, який являє собою скупчення нальоту в артеріях. Цей наліт призводить до звуження і затвердіння артерій, пояснюють медики.

В ході випробувань експерти вивчили 4000 осіб із середнім віком 46 років. Для оцінки сну учасники носили спеціальний пристрій під назвою актиграф. Надалі добровольці були розділені на чотири групи – сон менш як 6 годин, 6-7 годин сну 7-8 годин сну, сон понад 8 годин. Якість сну визначалося виходячи з того, як часто люди прокидалися серед ночі і як часто рухалися у сні. Учасникам також були зроблені тривимірне УЗД серця і комп’ютерна томографія, щоб виявити ознаки серцево-судинних захворювань.

Було встановлено, що люди, які спали менше ніж 6 годин, мали більше шансів постраждати від атеросклерозу судин, ніж люди, які спали по 7-8 годин щоночі. Цей ризик склав 27% і збільшився до 34% при наявності поганої якості сну. Крім того, вчені спостерігали зв’язок між сном тривалістю понад 8 годин і ризиком розвитку атеросклерозу.

Отримані результати показують, що зміна структури сну може бути більш швидким і дешевим способом лікування серцево-судинних захворювань, ніж використання певних ліків.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button