Наука

Здоровий людський мозок розігрівається до 41 ° C. Це температура при лихоманці

Нове дослідження показало, що наш мозок працює швидше, ніж вважалося раніше.

Вчені заявили, що деякі ділянки мозку можуть нагріватися до 40 °C. Це залежить від статі, часу та інших факторів. Для порівняння, середня температура порожнини рота зазвичай становить менше 37 ° C.

Але, на думку дослідників, це не ознака збою в роботі мозку, а навпаки, може свідчити, що він функціонує нормально. Команда заявила, що тепер по тепловим сигнатурам мозку вийде відстежувати ознаки пошкодження або розлади.

За словами Джона О’Ніла, біолога з молекулярної лабораторії (MRC) у Великобританії, найдивовижніше було зрозуміти, що здоровий людський мозок може досягати температури, яку при будь-яких інших умовах діагностують як лихоманку.

Команда використовувала метод магнітно-резонансної спектроскопії (MRS) для вимірювання хімічних моделей за допомогою магнітних полів. Так можна неінвазивно вимірювати температуру мозку. Дослідники відібрали 40 здорових добровольців у віці від 20 до 40 років і об’єднали отриману інформацію з даними про циркадних ритмах і часу доби.

Дослідники виявили, що середня температура мозку становила 38,5 ° C. Вона змінюється в залежності від часу доби, області мозку, а також віку, статі та менструального циклу.

Жіночий мозок був в середньому приблизно на 0,4°C тепліше, ніж чоловічий, це, швидше за все, пов’язано з менструальним циклом. Найвища зареєстрована температура мозку склала 40,9° C. добові коливання були в середньому в районі 1 ° C, при цьому зовнішні частини мозку, як правило, були холодніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button