Земля

Невідомий тип тропічних циклонів знайшли над Індійським океаном

Дослідники виявили раніше невідомий тип атмосферних циклонів за допомогою спостережень із супутника.

Експерти-океанологи з Університету Фліндерса в Австралії на основі супутникових спостережень описали циклон, який сформувався в Індійському океані недалеко від Суматри. Раніше невідомий тип атмосферного вихору розкриває природу диполя Індійського океану – атмосферного феномена в Індійському океані, який впливає на клімат Австралії та інших країн регіону.

Індоокеанський диполь формується завдяки взаємодії атмосфери та океану в тропічній частині Індійського океану. Він має значний вплив на клімат та зміну кількості опадів у сусідніх країнах. Дослідники виділяють три фази: позитивну, нейтральну і негативну, які проявляються по-різному.

Дослідники з Університету Фліндерса вивчали супутникові дані в пошуках джерела, яке керує формуванням індоокеанського диполя. Дослідження щоденних атмосферних даних показало існування конвективних атмосферних циклонів синоптичного масштабу в південно-східній частині тропічного Індійського океану. Північна гілка циклонів відповідає західним екваторіальним вітрам, а східна гілка включає північно-західні вітри, які пригнічують підйом холодних вод біля західного узбережжя Суматри.

Циклон SETIO біля узбережжя Суматри в різні роки. Зображення: Ankit Kavi, Jochen K?mpf

Циклон SETIO – це короткочасні погодні події, які часто розвиваються протягом південної зими та весни і впливають на підтримку високої температури поверхні океану в регіоні. При цьому дані історичних спостережень показують, що, як правило, в рік формується 5-9 таких циклонів. Але в роки, які відповідали позитивній фазі диполя Індійського океану, формувалося не більше двох таких циклонів.

Разючі зміни відбуваються в деякі роки, коли циклони SETIO не розвиваються, а навколишні вітри викликають появу холодної морської води на великій території, сильно порушуючи як вітри, так і характер опадів над Індійським океаном. Йохен Кемпф, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button