Екологія

У Японії з’являться пакети, що розкладаються в морській воді

Матеріал виконаний у тому числі з цукрового очерету, а за зовнішнім виглядом та фактурою не відрізняється від звичайного фасувального пакету з поліетилену.

©canva

Оскільки в останні десятиліття згубний вплив людської діяльності на навколишнє середовище вже не можна ігнорувати, а тренд на відповідальне споживання набирає обертів, фахівці всіх країн шукають способи, які здатні скоротити обсяги наших відходів, зокрема, в Світовому океані, в який щорічно потрапляє близько восьми мільйонів тонн пластикового сміття.

Як повідомила японська державно-центральна громадська телерадіокомпанія NHK, компанія Mitsubishi Chemical у співпраці з одним з виробником пакувальних матеріалів створила спеціальний матеріал, що здатний розкладатися в морській воді. З нього планують виготовляти пакети.

За словами представників Mitsubishi Chemical, матеріал виготовили з рослинних інгредієнтів, в тому числі цукрового очерету — багаторічної трав’янистої рослини, що виростає в тропіках. При цьому на дотик такий фасувальний мішок нічим не буде відрізнятися від звичайного, зроблений з поліетилену. Пакет зможе легко розчинятися у морській воді, яка зазвичай містить менше мікроорганізмів, ніж ґрунт. До повного розкладання знадобиться всього близько року, що в сотні разів швидше.

Пластикові пакети, що розкладаються в морській воді / © NHK

Однак виробництво пакета з такого матеріалу вимагатиме передових технологій, так що коштувати він буде як мінімум в шість разів дорожче пластикового. Однак переговори про початок випуску вже йдуть.

Раніше уряд Японії запровадив вимога для всіх продавців роздрібних магазинів стягувати з покупців плату за пластикові пакети (не менше двох єн) у рамках зусиль по запобіганню їх використання. До 2050 року країна хоче повністю виключити потрапляння пластикового сміття в океан зі своєї території.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button