Всесвіт

Землеподібні планети могли формуватися з бруду

Вчені вже давно вважають, що планети, включаючи Землю – були сформовані з кам’янистих астероїдів, проте нове дослідження кидає виклик цим положенням.

У цій новій роботі зазначається, що багато з первинних «будівельних цеглинок» Сонячної системи могли починати свій життєвий цикл не як кам’янисті астероїди, а як гігантські кулі з теплого бруду.

Філ Бланд (Phil Bland), планетолог з Університету Кертін, Австралія, взявся за це дослідження в спробі глибше зрозуміти походження невеликих планет, які є попередницями більш великих планет земного типу.

«Ми припустили, що в кам’янистих астероїдах деяких класів, речовина яких схожа з речовиною метеоритів, відбувалися гідротермальні зміни, — сказав Брайан Тревіс (Bryan Travis), один із співавторів роботи і співробітник Планетологічного інституту США. – Однак ці тіла, ймовірно, утворювалися при злипанні уламків вулканічних порід і тонкодисперсного пилу з формуванням високопористих агрегатів, пори яких заповнював в основному лід. Бруд, по всій видимості, сформувався, коли лід розтанув під дією тепла, що вивільняється при розпаді радіоактивних ізотопів, а вода, що утворилася в результаті плавлення, змішалася з тонкодисперсним пилом».

Тревіс використовував для проведення розрахунків свою модель під назвою Mars and Asteroids Global Hydrology Numerical Model (MAGHNUM), і результати моделювання показали, що в основному перші астероїди, які могли доставити воду і органічний матеріал на Землю, спочатку представляли собою не монолітні камені, а гігантські кулі, всередині яких відбувався рух конвективних потоків бруду.

Кнопка «Наверх»