Земля

Землетрус змістив острова Нової Зеландії

Руйнівний землетрус, що вразив Нову Зеландію два роки тому, призвів до того, що два основних островів наблизилися один до одного, а одне місто стало нижче. Але зміщення було незначним: відстань між Північним і Південним островами зменшилася всього на 35 сантиметрів, а місто Нельсон на узбережжі Південного острова опустилося на 20 міліметрів.

Землетрус магнітудою 7,8, який відбувся 14 листопада, спочатку зблизив два острови на кілька метрів, а потім розломи невстановленого типу змістили південні землі на північ. Однак розрив між мисом Кемпбелл на Південному острові і столицею Нової Зеландії Велінґтоном на околиці Північного острова все ще залишається понад 50 кілометрів.

Щонайменше 25 розломів прорвалися в результаті землетрусу 2016 року, який геолог Роб Ленгрідж з дослідницької організації GNS Science назвав одним з найскладніших землетрусів, які спостерігаються в будь-якій точці світу. Його колега Сигрюн Хрейнсдоттир повідомила в п’ятницю, що з-за великої кількості розломів важко визначити, який саме став причиною руху після землетрусу.

Провідний науковий співробітник GNS Кевін Берріман зазначив, що всі землетрусу магнітудою 7,5 і вище дуже складні, але цей був особливо незвичайним через розрив 25 розломів одночасно.

Землетрус в Кайкоуре стався відразу після півночі і пронісся на північ від середини Південного острова до протоки Кука, покривши 170 кілометрів через 74 секунди.

Нова Зеландія розташована в районі Тихоокеанського вулканічного вогняного кільця в зоні зіткнення Індо-Австралійської і Тихоокеанської тектонічних плит і зазнає більше ніж 15 000 землетрусів на рік, хоча зазвичай лише 100-150 досить сильні, щоб відчуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments