Всесвіт

Земля, що вмирає очима інопланетних астрономів

Через 5 мільярдів років Сонце перетвориться на червоного гіганта: його оболонка «роздується», а радіус збільшиться в 256 разів, і в його середині може виявитися орбіта Землі. Але ще до цього моменту, через 1-2 мільярди років, поверхню планети почне нагріватися, а океани – кипіти.

Земля, що вмирає очима інопланетних астрономів

Вчені з’ясували, яким буде життя на Землі і який її побачать інопланетні астрономи, коли Сонце почне «смажити» нашу планету, йдеться в статті, прийнятій до друку в International Journal of Astrobiology.

Через 5 мільярдів років Сонце перетвориться на червоного гіганта: його оболонка «роздується», а радіус збільшиться в 256 разів, і в його середині може виявитися орбіта Землі. Але ще до цього моменту, через 1-2 мільярди років від цього дня, поверхня планети почне нагріватися, а океани – кипіти: життя буде представлено в основному мікробами, які зовсім зникнуть ще через 1 мільярд років, коли планета нагріється до 300 градусів.

Джек О’Мейлі – Джеймс з Університету Сент- Ендрюс і його колеги спробували з’ясувати, як зміняться в цей період ознаки життя на нашій планеті, помітні для спостерігачів з інших зірок. Для цього вони використовували моделі хімічних реакцій в атмосфері і біосфері. Якщо зараз головною ознакою життя на Землі є хлорофіл, зелений пігмент рослин і океанських водоростей, і побічні продукти життєдіяльності рослин і тварин, наприклад кисень і метан, то в майбутньому рівень вуглекислого газу в атмосфері знизиться. Потім, припинеться фотосинтез, рослини і дерева загинуть – кисню стане менше, і майже всі тварини вимруть, тому зменшиться і вміст метану.

Решту форм життя «замінять» ці гази іншими: наземні рослини і планктон в океані вироблять речовина під назвою ізопрен, від розкладаючих організмів залишаться сліди метанетіола – потім він розпадеться, і з метильних груп утвориться стійкий етан.

При цьому інопланетні астрономи через мільярд років від теперішнього часу зможуть помітити на Землі такі ознаки життя, як кисень, озон, вода, аміак, метан і етан, через 2 мільярди років – воду і метан, а через три – тільки метан. Не виключено, що будуть існувати і мікроорганізми, які вплинуть на утворення хмар – вони теж стануть помітною ознакою земного життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button