Земля

Земля як мистецтво – фотографії зі супутника Landsat

Ось уже сорок років зображення, одержувані американськими супутниками Landsat, залишаються найважливішим джерелом інформації для землекористувачів і тих, хто експлуатує природні ресурси.

Деякі з цих фотографій відрізняються до того ж вражаючою красою. Геологічна служба США відібрала найвидатніші зразки і виклала їх в Інтернет у вигляді серії «Земля як мистецтво».

Користувачів попросили голосувати, і ось що з цього вийшло.

Будучи наповненим, озеро Ейр стає найбільшим в Австралії, але за останні 150 років це траплялося лише тричі. Сфотографовано п’ятим супутником Landsat  5 серпня 2006 року. (Тут і нижче зображення NASA’s Goddard Space Flight Center / USGS.)

Земля як мистецтво -  фотографії зі супутника Landsat

Блідо-жовті смуги – це піщані хребти, які складають ерг Ігуіді, що тягнеться на північному заході Африки від Алжиру до Мавританії. Окремі дюни досягають 500 м в ширину і висоту. Сфотографовано п’ятим супутником Landsat 8 квітня 1985.

Земля як мистецтво -  фотографії зі супутника Landsat

Маленькі міста, поля і пасовища оточують витончені завитки Міссісіпі – найбільшої річкової системи в Північній Америці. На фотографії, зробленій сьомим супутником Landsat 28 травня 2003, видно незліченні заплавні озера і заплави  на південь від Мемфіса (штат Теннессі) на кордоні штатів Арканзас і Міссісіпі.

Земля як мистецтво -  фотографії зі супутника Landsat

Незліченні озера, луки і ставки розкидані по дельті Юкона на південному заході Аляски. Одна з найбільших річкових дельт світу здається якимось органом, поцяткованим кровоносними судинами. Сфотографовано сьомим супутником Landsat 22 вересня 2002.

Земля як мистецтво -  фотографії зі супутника Landsat

Зеленувата круговерть фітопланктону в темній воді навколо шведського острова Готланд у Балтійському морі немов зійшла з полотна Ван Гога. Течія  приносить сюди поживні речовини, викликаючи активне зростання цих крихітних рослин. Цей знімок, зроблений сьомим супутником Landsat 13 липня 2005, отримав найбільшу кількість голосів.

Земля як мистецтво -  фотографії зі супутника Landsat

Натхнення: www.nasa.gov

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button