Здоров'я

Жінки більш схильні до розвитку інсульту, ніж чоловіки

Жінки більш схильні до розвитку інсульту, ніж чоловікиЖінки схильні до більшого ризику інсульту, ніж чоловіки, такі висновки зробили вчені. Основними факторами ризику є гормональний фон і репродуктивне здоров’я. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі Stroke.

Американська Асоціація серця виробила рекомендації щодо боротьби з інсультом у жінок, які страждали від гіпертонії до вагітності.

“Жінки і чоловіки мають ряд загальних факторів ризику настання інсульту, таких як артеріальна гіпертонія, захворювання серця, високий рівень холестерину в крові, куріння, зловживання алкоголем. При цьому ризик інсульту вищий серед жінок, це пов’язано з жіночими гормонами, репродуктивним здоров’ям, вагітністю, пологами та іншими, пов’язаними з сексом, факторами”, – пояснює доктор Черіл Бушнелл (Cheryl Bushnell), провідний автор роботи.

На думку фахівців, жінки, що мають в історії хвороби до вагітності гіпертонію, повинні отримувати невеликі дози аспірину і (або) препарати кальцію, щоб знизити ризик прееклампсії – різкого підвищення артеріального тиску, раптової появи набряків, швидкого набору ваги через затримку рідини в організмі, а також наявність білка в сечі.

Відомо, що стан прееклампсії подвоює ризик інсульту і в чотири рази збільшує ймовірність гіпертонії у подальшому (після пологів) житті.

“Ми вважаємо, що перенесена прееклампсія повинна враховуватися як фактор ризику інсульту”, – відзначає доктор Бушнелл.

Жінки з підвищеним тиском середнього ступеня (150-159 на 100-109 мм.рт.ст) повинні отримати консультації про застосування препаратів проти гіпертензії, вагітні жінки з тиском від 160 на 110 мм.рт.ст. і вище повинні отримувати лікування в обов’язковому порядку.

Більше того, жінки повинні обстежитися на предмет порушень кров’яного тиску перед початком прийому протизаплідних препаратів, оскільки деякі комбінації можуть збільшувати ризик інсульту. Автори також підкреслюють, що жінки більш схильні до розвитку депресії, емоційного стресу і діабету, ніж представники сильної статі.

При інсульті (порушенні мозкового кровообігу) в певній частині мозку кровотік знижується або припиняється зовсім. Інсульт є однією з основних причин погіршення роботи мозку у дорослих людей. Причиною інсульту є порушення потоку крові до певної області мозку внаслідок закупорки (стенозу) або розриву мозкової артерії.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button