Здоров'я

Червоне вино і виноградні кісточки можуть запобігти появі карієсу

Дослідження вчених виявили: червоне вино і виноградні кісточки можуть запобігти появі карієсу. Дане відкриття, можливо, подарує нові натуральні засоби профілактики хвороб зубів. Така комбінація, на відміну від ліків, не викликає побічних ефектів.

Червоне вино і виноградні кісточки можуть запобігти появі карієсу

Секрет криється в поліфенолах, що містяться в екстракті кісточок і у вині. Вони сповільнюють ріст бактерій. Це довели лабораторні експерименти. Вчені вирощували бактерії, що викликають проблеми з зубами, а потім вимочували їх біоплівки протягом декількох хвилин в різних розчинах, включаючи звичайне червоне вино, безалкогольне вино, вино з екстрактом кісточок, воду і 12%-й розчин спирту. Найкраще працювало червоне вино з або без алкоголю, як і вино з екстрактом кісточок.

Читайте також: Нові унікальні властивості винограду

Карієс – одна з найпоширеніших проблем у світі. Приблизно 60-90% населення Землі страждають від карієсу, хвороб пародонту і втрати зубів. І проблеми провокують певні бактерії, які утворюють біоплівки, такі як наліт і кислоту в ротовій порожнині. Примітно: пасти з фтором та антимікробні полоскання для рота особливо не покращують ситуацію. Притому, вони можуть змінювати колір тканин і смак.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button