Здоров'я

7 цікавих особливостей, які передаються з генами

А чи знаєте ви, що вміння водити автомобіль і схильність до шкідливих звичок можуть мати генетичну природу? До такого висновку дійшли вчені, що відкривають дивовижні властивості генетики людини.

1. Вміння водити автомобіль

Як таке може бути, якщо автомобіль з’явився в нашому житті не так давно? Це дійсно так, але є люди, яким не в силах оволодіти цим нехитрим пристрій, скільки б вони не вчилися і не працювали. Вся справа в тому, що у людини є ланцюжок генів, відповідальний за орієнтацію в просторі і швидкість реакції. І, згідно з недавнім дослідженням, приблизно 30% людей краще за кермо не сідати.

2. Схильність до ліні

Якщо ви не з тих, хто любить працювати, то цілком ймовірно, що всьому винні гени. Вчені стверджують, що лінь в більшості випадків пов’язана з генами, що роблять вплив на нервову систему людини та її адаптаційні можливості.

3. Любов до подорожей

Є група генів, наявність яких робить людину схильну до зміни місць. Саме такі люди люблять знаходитися в дорозі, бувати в різних місцях і набиратися вражень. Особи, у яких такі гени відсутні, цілком нормально можуть обходитися без подорожей. Тобто подорож не є їх пристрастю.

За оцінками вчених, близько 20% людей мають гени, які роблять їх схильними до зміни місць.

4. Схильність до шкідливих звичок

Пристрасть до алкоголю, тютюну або наркотиків є не тільки соціальною, але і медичною проблемою. Одним із ключових факторів у схильності людини до тих або іншим шкідливих звичок виступають гени. Вважається, що вплив генів на схильність до шкідливих звичок на рівні 60-70%!

5. Фобії

Виявляється і фобії можуть передаватися у спадок. В Університеті Еморі вчені провели цікавий експеримент. Групі мишей був щеплений страх перед вишнею з допомогою струму. З’ясувалося, що і потомство у цих мишей також боялося цю ягоду.

6. Музичні уподобання

Про смаки, звичайно, не сперечаються… Але ми не про це. З’ясувалося, що і музичні смаки багато в чому зумовлені спадковістю. Учені провели масштабне дослідження, в рамках якого опитали понад 4000 пар близнюків. В ході дослідження з’ясувалося, що чим молодша людина, тим відчутніше на її вибір впливає генетика. У людей старше 45 років більше впливу на вибір музики робить навколишнє середовище і життєвий досвід.

 

7. Вибір партнера

Навіть любов підкоряється генетиці. Так, у виборі партнера важливу роль відіграє генетика. Як показують медичні спостереження, людина вибирає такого сексуального партнера, у якого гени головного комплексу гістосумісності будуть максимально відрізнятися від власного.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments