Людина

Жінки і самотні люди більш схильні до суїциду

Хоча евтаназія заборонена в Швейцарії, допомога у проведенні суїциду є допустимою, якщо відсутній корисливий інтерес. Противники методу побоюються, що морально вразливі люди з певних соціальних груп можуть таким методом перервати своє життя. Дослідники з Бернського університету вивчили соціально-економічні фактори, пов’язані з допомогою у проведенні суїциду.

Жінки і самотні люди більш схильні до суїциду

Журнал International Journal of Epidemiology опублікував результати наукової роботи. Вчені виявили, що до допомоги в евтаназії частіше вдаються жінки і соціальні групи з найбільшою вразливістю, наприклад самотні або розлучені люди. У той же час люди з вищою освітою та вищим соціально -економічним статусом також роблять вибір на користь евтаназії. Евтаназія має на увазі присутність медичного фахівця, а допомогу в проведенні суїциду надає доступ пацієнту до засобів, що призводить до летального результату, при цьому час проведення процедури вибирає сам пацієнт.

Читайте також: Чим небезпечне розлучення для здоров’я чоловіка?

У 2013 році Європейський суд з прав людини зажадав у Швейцарії чіткого пояснення, в якому випадку (за умови, що пацієнти не страждають від невиліковних захворювань) надається можливість отримання допомоги в евтаназії. Статистика, зазначена вченими, встановила, що до допомоги у проведенні суїциду вдаються жінки, люди з вищою освітою і самотні люди без релігійної приналежності. Отримані результати чітко показують вразливість певних соціальних груп і можливі фактори ризику, що призводять до самогубства. Дослідники закликали владу Швейцарії до анонімної реєстрації суїцидів в цільовій базі даних, яка містила б дані хворих і причину самогубства. Такий підхід дозволить контролювати застосування даного методу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button