Головна / Здоров'я / Жінки стали частіше звертатися до лікарів через безпліддя

Жінки стали частіше звертатися до лікарів через безпліддя

Жінки стали частіше звертатися до лікарів через безпліддяАмериканські вчені встановили, що сучасні жінки стали частіше звертатися за кваліфікованою лікарською допомогою через проблеми з фертильністю. За даними Національного центру контролю хвороб, 12,5 % жінок у віці 25-44 років користувалися послугами лікарів, щоб завагітніти — в 1995 — му цей показник становив усього 11,2 %.

Серед жінок 35-39 років, які вже мали дітей, за допомогою до фахівців зверталися майже 16 % (у 1995 — 13 %). Відсоток тих, хто мав труднощі із зачаттям дитини і потребував терапії, в цій віковій групі зростав, якщо жінка планувала свою першу вагітність — 19,6 % проти 19 % в 1995 році.

Дослідження проводилося в рамках Національного вивчення росту родин між 2006 і 2010 роками, фахівці опитали понад 12 000 жінок. Вчені, проте, відзначають, що незважаючи на те, що отримані дані досить об’єктивно ілюструють ситуацію в країні, індивідуальні показники можуть відрізнятися від загальних. Крім того, вони уточнюють, що поняття «звертатися за медичною допомогою, щоб завагітніти» досить широке — від отримання консультації гінеколога до проходження процедури штучного запліднення. Останнє, втім, за словами вчених, зустрічається поки ще рідко.