Людина

Чим загрожує людству комп’ютеризація – думка експерта

Комп’ютерні технології – скрізь, в різних форматах, в різних патентах, більшість з яких твердять: використовуйте. На жаль, тривале використання комп’ютера не може обійтися без серйозних наслідків. Комп’ютери повинні зробити наше життя кращим, але іноді їх побічні ефекти завдають більше шкоди, ніж приносять користі.

liudyna_kompiuter_resized

Далі ви прочитаєте звернення Луїса Альмейди, ад’юнкт-професора по зв’язку і засобів масової інформації при Університеті Індіани в Пенсільванії (IUP).

У цій статті я хочу поговорити з вами про те, як ми перетворюємося на машини, не усвідомлюючи цього, про вплив таких процесів на наше глобальне суспільство і про вирішення цієї проблеми. Моя мета – допомогти вам скинути з себе відповідальність за непотрібні машини, які надають нам сучасні комп’ютерні технології.

Привіт, я Луїс. По-перше, я не ненавиджу технології. Насправді, я заробляю на життя, викладаючи це своїм студентам. Я професор зв’язку та засобів масової інформації і я вчу використовувати технології.

Нещодавно я був на зустрічі TEDx Talk і виступав з доповіддю «Звільнення від технологій». У ній я представив результати дослідження про вплив технологій на поведінку людини, а також провокаційні думки про те, що коли ви використовуєте комп’ютер надмірно, ви піддаєтеся побічним ефектам.

До речі, я також прогнозую глобальну епідемію занепокоєння до 2024 року, плюс підвищення проблем з ожирінням у зв’язку з інтенсивним використанням комп’ютерів замість спроб поїсти здорової їжі.

Перетворюватися на комп’ютери – небезпечно

Мозок людини не був призначений для обробок великих обсягів інформації безперервно і без відпочинку. Наш мозок має обмежені можливості, втомлюється і може зламатися, якщо ми будемо зловживати ним. Це не ракетобудування чи наукова фантастика, це простий здоровий ґлузд. Ідея того, що ми можемо працювати з машиною, не відчуваючи побічні ефекти, небезпечна.

У реальності, суспільство вже входить в машинний ритм і встановлює суспільні норми, засновані на комп’ютерній поведінці. Ми використовуємо смартфони і iPad під час обіду, Твітемо про надзвичайну ситуацію, перш ніж кликати на допомогу, і працюємо не з 9 до 5, а «з 9 і до паркану».

Нас постійно атакують повідомлення електронної пошти, соціальних мереж, ми працюємо під час вихідних і відмінно відчуваємо себе вночі. І ми самі себе загнали в такі рамки.

Людина і комп’ютер – різні речі

Якщо ви ще не помітили, людський мозок не був створений для того, щоб працювати в постійному режимі інформаційного перевантаження. Це велика помилка – порівнювати швидкість обчислювальної потужності сучасних комп’ютерів з нашими робочими мізками, особливо якщо в процесі цього складається наш рівень продуктивності і наші очікування.

Людина і машина вкрай відрізняються. Коли наші комп’ютери не відповідають нашим вимогам, ми додаємо їм оперативної пам’яті або купуємо новий. Але коли ми говоримо про людей, ми не можемо працювати 60 годин на тиждень, хоча в нашій реальності це стало нормальним.

Залежність від комп’ютерів змушує нас працювати довше і швидше, ніж раніше. Таким чином, ми змушуємо наш мозок працювати постійно, як комп’ютер. Як не дивно, комп’ютери повинні діяти логічно, щоб працювати. Люди часто чинять нелогічно, але знову ж, як не дивно, ми «працюємо» навіть у таких умовах.

Що нас чекає?

Наші відносини з комп’ютерами пройдуть через три фази:

Процес трансформації

Зараз ми знаходимося на середині шляху, який я називаю трансформацією. Це період, коли люди стають роботами в поведінці через високу частоту і тривалість впливу роботи з комп’ютером – і чим довше і частіше, тим швидше трансформація.

У цій фазі люди поводяться все ще люди, а не машини.

Синдром комп’ютера

Після процесу трансформації світова спільнота проявить синдром комп’ютера або робота. Ця фаза також буде тимчасовою, але відрізняється від процесу трансформації тим, що люди будуть вести себе як машини, що призведе до високої логічності, безпосередності і швидким поведінковим реакціям.

Під час цієї фази творчість чекає ґрандіозний провал.

Повне вигоряння

Приблизно через десять років використання комп’ютера досягне свого піку, який людський мозок не зможе наздогнати, в результаті чого настане епоха повного вигоряння. Я називаю цю фазу фазою людського перевороту. Як тільки наше суспільство випробує масову епідемію тривоги і занепокоєння, мільйони зрозуміють і усвідомлять, що комп’ютери не є доповненням людини, а інструментом, який нагадує, наскільки ми все ще люди.

Зрештою, машини закінчать зміцнення нашої людяності – дозволяючи нам усвідомити свої обмеження і те, наскільки ми по-людськи обмежені. У цій фазі люди будуть вести себе як люди і зрозуміють, що таке машини і навіщо вони потрібні.

Погані новини полягають в тому, що поки не прийде фаза перевороту людини, ми будемо продовжувати вести себе як машини, не бачачи в цьому нічого дивного, заганяючи себе на смерть і приймаючи це як житейський факт.

Висновок

Слава Богу, я зрозумів, що мої технології перегоріли. Я особисто випробував фазу перевороту людини. Я не машина і жодний комп’ютеризований пристрій не стане продовженням мене. Я схуд на десять кілограм, як і раніше багато працюю, але роблю перерви, люблю свою дружину і навіть іноді знаходжу час відвідати в неділю церкву. Ну і фізичні вправи, звичайно ж.

Ви теж не хочете бути продовженням чогось, особливо машини, повірте мені. Зробіть крок назад від використання комп’ютера, немов ви приймаєте таблетки від застуди. Це допоможе, але не вирішить проблему. Тільки після повного випалювання технології з менталітету люди перестануть вести себе як невротики. Цей шлях буде тернистим.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


3 Коментарів

  1. Насправді, ми з дитинства когось наслідуємо, навчаємось в інших людей. А якщо проводимо багато часу з машинами – стаємо подібними до них. Як Мауглі…

  2. абракадабра -а в чем смысл статьи – ну выйди на речку посиди с удочкой у меня дома 4 компьютера и че я чекнутый или не высыпаюсь или превратился в киборга????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button