Здоров'я

Життя поблизу жвавих доріг збільшує ризик ранньої смерті на 38%

Життя близько жвавої дороги, як виявилося, може стати причиною серцевого нападу, попереджає нове дослідження. Вчені підозрюють, що за цим можуть стояти частки повітря.

Дослідження, в рамках якого було вивчено понад 100 тисяч жінок із середнім віком 60 років, показало, що ті, чиї будинки розташовувалися в межах 50 метрів від проїжджої частини з пожвавленим рухом, на 38% більше були схильні до ризику ранньої смерті, в порівнянні з тими, чиї оселі були віддалені від доріг щонайменше на 500 метрів.

foto_cikavosti_15.10.2014-017_resized

В ході дослідження було зафіксовано 523 випадки раптової серцевої смерті і 1159 випадків нападів ішемічної хвороби серця зі смертельним результатом. Наближення до шосе на кожні 100 метрів підвищує небезпеку на 6%, попереджають дослідники.

Дослідження показало, що ризик смерті від ішемічної хвороби серця також виростає на 24% у тих, хто живе близько жвавої дороги. Поширеність жвавих доріг є одним з головних факторів ризику раптової смерті від серцевого нападу, стверджують дослідники.

Читайте також: Нові дослідження від британських вчених

Попередні дослідження виявили невелике збільшення ризику розвитку ішемічної хвороби серед людей, які живуть поблизу великих автострад. Однак нове дослідження вважається першим, що вивчило вплив близькості проїжджої частини на ризик раптового серцевого нападу.

“Це важливо для медичних працівників, оскільки дасть можливість враховувати екологічні умови при оцінці ризику розвитку серцевих захворювань, – сказала доктор Хайме Харт. – Життя поблизу великої транспортної магістралі так само небезпечне, як куріння або ожиріння”.

Вчені заявляють, що необхідні додаткові дослідження серед чоловіків і жінок різного віку, рас і рівня доходів, оскільки майже всі учасники експерименту були представниками однієї соціальної групи.

У той же час дослідники закликають людей не забувати про своє здоров’я незалежно від місця проживання.

“Незалежно від того, де ви живете, слід підтримувати здорову вагу, займатися спортом і їсти здорову їжу, щоб знизити ризик розвитку хвороб серця і кровоносних судин”, – заявила доктор Харт.

Натхнення: lastbabylon.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button