Наука

Жуки стали природного альтернативою тефлону

Дослідники виявили природне мастило, яка може замінити тефлон. Вчені знайшли її в колінних суглобах жуків-чорнотілок.

Мастило, отримана з лап жука, знижує тертя більше, ніж тефлон. Воскоподібний матеріал стане в нагоді в мікроробототехніці і протезуванні, якщо буде знайдений рентабельний спосіб його синтезу.

Відомо, що суглоби багатьох жуків мають природне змащення, що запобігає їх зносу. Однак вчені з Кільського університету в Німеччині виявили, що у виду жуків-чорнотілок Zophobas morio є особливо велика кількість цієї речовини, яка відрізняється своїми властивостями від аналогів.

Дослідники з’ясували, що з часу в панцирі жука навколо суглоба ноги виділяється воскова мастило в циліндрах шириною до 1 мікрометра. Воно поширюється під час руху суглоба.

Дослідники зібрали речовину на основі білка і перевірили його здатність знижувати тертя, помістивши між двома невеликими шматочками скла. Потім вони виміряли, скільки сили потрібно при ковзанні. Команда вчених виявила, що тертя знизилося навіть більше, ніж при застосуванні тефлону (політетрафторетилену). Це той самий матеріал, який використовується на антипригарних поверхнях.

Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button