Наука

З’явилися мікророботи для доставки ліків по організму (фото+відео)

Дослідники створили крихітного мікроробота, який приводиться в рух звуком. Він імітує орбітальні рухи біологічних плавців, таких як бактерії і сперматозоїди.

Дослідники зробили ще один крок вперед в медичній мікроробототехніки, розробивши крихітного, швидкого, самохідного бота, який одного разу зможе доставляти ліки прямо туди, де вони необхідні всередині тіла.

Дослідники з Університету Колорадо в Боулдері заявили, що наступний великий крок в розробці мікроботів — створення крихітного самохідного мікробота, який може швидко і ефективно доставляти ліки.

«Мікророботи викликали великий інтерес в наукових колах, але для нас вони цікаві тим, що їх можна спроектувати для виконання корисних завдань в організмі», — пояснив С. Уайатт Шилдс, кореспондент дослідження. Вчені надихнулися тим, як природні біологічні «плавці», такі як бактерії і сперматозоїди, переміщаються в складному внутрішньому середовищі, використовуючи нелінійні рухи.

Мікробот, виготовлений з біосумісних полімерів, має сферичну порожнину в центрі, яка вловлює повітря, коли бот занурений в рідину. Коли повітряний міхур стикається з акустичною хвилею, такий як ультразвук, він вібрує, просуваючи крихітного робота вперед. І, так, при діаметрі всього 20 мікрометрів — в кілька разів менше ширини людського волосся — він крихітний.

Фото: Лабораторія Шилдса

Щоб максимізувати нелінійний рух, бота оснастили симетричними і асиметричними плавниками, які змушують його обертатися по орбіті і надають йому вид дуже маленької ракети. Плавці також дозволяють мікроботу рухатися зі швидкістю близько 3 мм в секунду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button