Наука

Лікарка пояснила, чим деменція відрізняється від хвороби Альцгеймера

The Conversation: хвороба Альцгеймера являє собою один із типів деменції

Хвороба Альцгеймера (ХА) – не синонім поняття деменція, а найпоширеніший її тип. Рідше зустрічаються судинна, лобно-скронева деменція і деменція з тільцями Леві. Про це виданню The Conversation розповіла психологиня і дослідниця природи когнітивних порушень Ніккі-Енн Вілсон.

by @atlascompany

Вілсон зазначила, що деменція – це узагальнювальний термін, який використовується для опису низки синдромів, що призводять до змін у пам’яті, мисленні або поведінці внаслідок дегенерації мозку. Найпоширенішим типом деменції є хвороба Альцгеймера. На частку цього захворювання припадає близько 60-80% усіх випадків розвитку деменції.

Зміни в пам’яті – найпоширеніша ознака хвороби Альцгеймера. Вважається, що це захворювання пов’язане з накопиченням у мозку двох типів білків, званих ?-амілоїдом і тау. Надлишок цих білків негативно позначається на роботі нейронів, а також спричиняє пошкодження клітин мозку та запускає процес запалення.

Фахівчиня пояснила, що через високу поширеність БА це захворювання часто ототожнюють із деменцією загалом. Однак причиною деменції можуть стати не лише “білкові бляшки” з ?-амілоїду і тау. Судинна деменція виникає внаслідок порушення припливу крові до мозку, а деменція з тільцями Леві пов’язана зі збоями регуляції іншого типу білка, відомого як ?-синуклеїн, в організмі людини.

Лобно-скроневу деменцію спричиняє втрата нейронів у лобових або скроневих областях головного мозку. Вілсон зазначила, що здебільшого патологія розвивається через генетичні чинники (випадкові та спадкові генетичні мутації).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button