Земля

Вчені: Таргани використовують “аналог GPS для орієнтування в просторі

Таргани за допомогою зору і системи, подібної вестибулярному апарату, орієнтуються в просторі для обстеження траєкторії і кута. Як вважають вчені, люди, пацюки і таргани володіють схожою функцією GPS в головному мозку, що дозволяє їм орієнтуватися в нових природних умовах.

Наукові експерти з Університету Кейс Вестерн Резерв зафіксували енергійність клітин в центрі мозку. Під час досліду таргани розташовувалися в трубці, що розміщена на платформі, яка крутилася за годинниковою стрілкою і проти неї. Платформу оточили чорною стінкою з білим квадратом. У приладі комах прокручували на 360 градусів в 30 градусів від 4 до 6 разів за годинниковою стрілкою і проти.

Найбільша динамічність клітин була зафіксована, коли була задіяна біла карта і забезпечувала візуальну мету разом з подразниками, які з’являлися в інертному русі платформи, що крутилася. Видаливши білу картку, активність певних клітин була стабільною і таргани могли орієнтуватися без візуального знака. Крім цього вчені на час засліплювали комах, що призводило до зміни GPS і підключення нових візуальних даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button