Всесвіт

Вчені назвали ознаки схожих на Землю екзопланет

Швейцарські вчені розповіли про результати проведення дослідницького проекту, в рамках якого проводився масштабний аналіз зібраних астрономічних відомостей щодо складу та структури віддалених екзопланет. Експерти відзначили планети, які мають подібність із Землею.

Учёные назвали признаки похожих на Землю экзопланет

Планети, розташовані за межами Сонячної системи, відрізняються за багатьма параметрами. Частина з них відноситься до водного типу, але також є кам’яні, воднево-гелієві та інші різновиди. Як відзначає Майкл Лозовський, який співпрацює з Інститутом обчислювальних наук при Цюріхському університеті, використання сучасних статистичних інструментів до астрономічних баз даних вдалося отримати докладні відомості щодо екзопланет різноманітних типів.

За результатами проведеного дослідження вдалося встановити, що зовнішні планети з радіусом більше земного в 1,4 рази можуть мати відношення до того ж типу, що і Земля. Для об’єктів з радіусом 1,6 земного повинен бути шар гелію і водню, а планети з радіусом в 2,6 разів вище земного досить рідко мають воду на своїй поверхні.

Кнопка «Наверх»