Всесвіт

Майбутні дослідники Марса можуть стати причиною появи нових вірусів

Новий вірус під назвою SARS-CoV-2 є тим самим коронавірусом, який викликав недавній спалах небезпечного захворювання під назвою COVID-19. Поки що Всесвітня організація охорони здоров’я намагається знайти ефективний спосіб лікування хвороби, НАСА щосили працює над планом місії, яка надалі дозволить створити систему доставки відправлень з однієї з найближчих до Землі планет — Марса. Згідно з статтею, опублікованій на порталі livescience.com, космічні сувеніри, які майбутні колоністи Червоної планети будуть відправляти на Землю, можуть являти собою небезпеку для тендітної біосфери Землі. І причина, через яку “марсіанські посилки” можуть бути смертельно небезпечними, безпосередньо пов’язана з поширенням по планеті вірусом.

Будущие исследователи Марса могут стать причиной появления новых вирусов

Віруси на Марсі

Як відомо, коронавірус SARS-CoV-2, який ознаменував початок 2020 року, є мутацією цілком звичного вірусу, що викликає грип або ГРЗ. Потрапляючи в нові для себе умови, віруси зазвичай намагаються адаптуватися під навколишнє їх середовище, тим самим зміцнюючи і стаючи більш стійкими до застосування противірусних засобів. У випадку з SARS-CoV-2, таким “підсилювачем” став організм летючої миші, в той час як на Марсі або Місяці мікроорганізми можуть отримати нові властивості завдяки незвичайним кліматичним умовам, характеристиками місцевої атмосфери або її тиску.

Коли в 1973 році Карл Саган опублікував книгу «Космічний зв’язок. Позаземна перспектива», він запропонував своє бачення на марсіанські патогени. Так, згідно з думкою авторитетного вченого, на Марсі можуть бути й власні бактерії, що представляють потенційну загрозу для людини. Будучи випадково перенесеними в земне середовище, подібні мікроорганізми можуть спровокувати справжню біологічну війну, оскільки у земних організмів не було ніякого захисту проти марсіанських патогенів протягом 4,5 мільярдів років. Хоча ймовірність такого результату подій може бути дуже мала, небезпека заразитися одного разу “марсіанським коронавірусом” у людства все ж існує.

Будущие исследователи Марса могут стать причиной появления новых вирусов

Чи можна заразитися вірусом з Марса?

Джон Руммель, старший науковий співробітник Інституту SETI в Каліфорнії вважає, що для запобігання втілення сценарію “Війни світів” у реальне життя, людству необхідно ретельно продумати систему обробки і транспортування марсіанських зразків. Однак навіть у цьому випадку ми не зможемо бути повністю впевненими у власній безпеці. Так, якщо марсіанські патогени будуть схожі на вже згаданий вище коронавірус, тривалий інкубаційний період інфекції може негативно вплинути на поширення вірусу по планеті.

Аналогічним чином можуть вплинути і земні організми на марсіанське життя, якщо таке, звичайно, там є. Крім геноциду місцевих живих організмів, земні патогени можуть спровокувати зміну клімату Червоної планети. Так, навіть найменший незручний вплив на навколишнє середовище Марса може призвести до дуже непередбачуваних наслідків: астронавт, по необережності залишивши лише кілька бактерій зі свого скафандра на поверхні четвертої від Сонця планети, ризикує стати винуватцем цього марсіанського апокаліпсиса, здатного знищити місцеву екосистему.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button