Земля

Забруднення повітря і проживання в квартирі підвищують ризик розвитку артеріальної гіпертензії

Нове дослідження Oxford University Press зв’язало вплив забруднення повітря, шуму дорожнього руху та проживання в багатоквартирних будинках з більш високим ризиком розвитку гіпертонії і деяких компонентів метаболічного синдрому.

Дослідження також передбачає, що доступ до зелених насаджень і природного середовища може допомогти пом’якшити ці негативні наслідки.

Артеріальна гіпертензія та метаболічний синдром часто є попередниками серцево-судинних захворювань, які є провідною причиною смерті у всьому світі. Метаболічний синдром пов’язаний з абдомінальним ожирінням, високим кров’яним тиском і підвищеним рівнем глюкози в крові.

Причини цих станів складні і можуть бути пов’язані з генетикою, способом життя, дієтою або з такими факторами навколишнього середовища, як забруднення повітря, шумове забруднення і житлове будівництво.

Досліджено кореляцію між тривалим впливом забруднення атмосферного повітря та віддаленістю житлових об’єктів від зелених насаджень з розвитком артеріальної гіпертензії та метаболічного синдрому. Дослідження було зосереджено на людях, які живуть в приватних будинках або багатоповерхових будинках у місті Каунас, другому за величиною місті Литви.

Дослідження показало, що рівень забруднення повітря вище середнього збігається з більш високим ризиком зниження рівня ліпопротеїдів високої щільності, в той час як вплив, пов’язаний з дорожнім рухом, асоціюється з більш високим ризиком розвитку артеріальної гіпертензії, більш високим рівнем тригліцеридів і зниженим рівнем холестерину ліпопротеїдів високої щільності. Разом з тим негативний вплив забруднювачів повітря в результаті дорожнього руху було відзначено лише серед учасників, які проживають у багатоквартирних будинках.

Оскільки поряд з багатоквартирними будинками знаходиться більше транспорту, такий спосіб життя може бути пов’язаний і з захворюваністю артеріальною гіпертензією.

Було встановлено, що зелені насадження і розміри відкритих громадських просторів надають протилежний вплив на здоров’я людини у порівнянні з транспортним шумом і забрудненням повітря.

«Результати наших досліджень дозволяють говорити про те, що ми повинні максимально регулювати житлову площу для однієї людини в багатоквартирних будинках, покращувати шумоізоляцію квартир, а також сприяти розвитку зелених насаджень у багатоквартирних будинках», — сказав провідний автор дослідження Агн Бразієн.

Дослідження опубліковане в журналі Public Health.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»