Екологія

Зміна клімату вплинула не на всі льодовики Антарктиди

Нове дослідження, проведене вченими з Портлендського державного університету показало, що ефекти зміни клімату, які проявляються в інших частинах антарктичного континенту, поки не спостерігаються відносно льодовиків на західному узбережжі моря Росса. За результатами спостережень картина зледеніння і відступу льодовиків в цій частині Антарактики не змінилася, на відміну від льодовиків в інших частинах полярного континенту, які швидко скорочуються.

Західне море Росса є ключовим регіоном Антарктики, де мешкає складна і різноманітна екосистема океану, а також розташування декількох дослідних антарктичних станцій, включаючи станцію США Макмердо, найбільшу в Антарктиді.

Вчені досліджували 34 великих льодовика. І, хоча кожен льодовик протягом п’яти десятиліть скорочувався і збільшувався, статистично значущого скорочення обсягів льоду не виявлено. Результати показують, що за останні півстоліття в цьому регіоні зміни в реакції льодовиків на зміни середньої температури повітря, кількості опадів і температури океану були мінімальними.

Це дослідження ще раз продемонструвало складність зв’язку між антарктичною зміною клімату і реакції на ці зміни величезних антарктичних льодовиків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button