Головна / Земля / Зміна клімату змушує білух пірнати глибше

Зміна клімату змушує білух пірнати глибше

Коли морський лід тане влітку, білухи, які мешкають в Беринговому морі взимку, відправляються на північ. У цей період їм необхідно добре харчуватися, але зміна клімату може вплинути на їхню харчову поведінку.

Через зменшення морського льоду і зміни звичок полювання білухи пірнають глибше і довше. Вчені з Вашингтонського університету прийшли до цього висновку, простеживши за двома популяціями білух з липня по жовтень два тривалих періоди — з 1993 по 2002 рр. та з 2004 по 2012 рр.

З 2007 по 2012 рр. команда помітила, що занурення китів стали значно довше і глибше. У попередні роки 20-хвилинне або більш довге занурення відбувалося всього один раз в день, пізніше почали відбуватися до трьох разів на день. Глибини, на які пірнали білухи, також з часом збільшилися.

Дослідження не повідомляє, чи допомагають зміни білухам або шкодять їм, але вчені припускають, що зміни в океані через потепління Арктики збільшують можливості знайти здобич, і що більше потенційної здобичі ховається глибше.

В цілому, величні створення добре себе почували під час обох періодів. Вони поверталися в ті ж самі частини, навіть якщо вони були покритим меншим об’ємом льоду. Білухи можуть бути тваринами, які зможуть вижити у великих екологічних змінах, викликаних зміною клімату.