Інтернет

Зміни клімату знищать інтернет

Критичні частини інтернет-інфраструктури США можуть бути затоплені і пошкоджені протягом найближчих 15 років через підвищення рівня моря. Про це йдеться в новому дослідженні американських вчених з університету Вісконсіна в Мадісоні.

«Безпосереднім ризиком для глобального інтернету є той факт, що трансоканічні оптоволоконні кабелі мають посадкові майданчики, які будуть перебувати під водою в найближчі роки через затоплення морською водою, що пов’язане зі зміною клімату», — заявив один з авторів доповіді професор інформатики Пол Берфорд (Paul Barford) в інтерв’ю для Motherboard.

Вивчивши глобальну карту фізичної інфраструктури інтернету і зіставивши її з оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень про підвищення рівня моря, вчені змогли визначити, де знаходиться найбільш небезпечне обладнання. За даними дослідників, воно розташовується в Нью-Йорку, Майамі і Сіетлі.

Берфорд заявив, що підвищення рівня моря викличе глобальні збої, поки посадочні майданчики не будуть переміщені на височину. Проте подібних майданчиків не так багато, тому на усунення проблеми не піде занадто багато сил і коштів.

Одним з найбільш тривожних висновків вчені назвали короткий проміжок часу, за який можуть бути пошкоджені основні лінії зв’язку. Тільки в США в найближчі 15 років під воду підуть 1,9 тисячі кілометрів магістральних та 3,9 тисячі кілометрів підземних оптоволоконних кабелів. І хоча всі вони водостійкі, ці кабелі не повністю водонепроникні. Вплив солоної води може викликати перебої в мережі, особливо в інфраструктурних центрах США.

Дослідники пропонують зменшити загрозу збоїв, встановивши жорсткі резервні трубопроводи, а також захистивши існуючі кабелі і посадочні майданчики захисними шарами.

«Суть в тому, що велика частина інтернет-інфраструктури, яка вже була розгорнута, не враховує наслідки зміни клімату. В майбутньому вся інфраструктура повинна враховувати ці наслідки», — заявив Берфорд.

Кнопка «Наверх»