Екологія

Мертва безкиснева зона продовжує рости в Індійському океані

В Індійському океані продовжує збільшуватися «мертва зона», концентрація кисню в ній зменшується. Протяжність структури велика – від Оманської затоки до індійського узбережжя з Єменом.

Мертвая бескислородная зона продолжает расти в Индийском океане

Розміри зони, заявляють фахівці, слід визнати досить великими. Розширення бескисневого простору в Індійському океані небезпечне внаслідок відсутності в ньому кисню, а отже і життя. Так вважає Зухейр Лашкар, вчений з ОАЕ. Структура займає практично весь простір Аравійського моря, це найбільш велика мертва територія Світового океану. Глибина ділянки досягає 1,5 км, якщо рахувати від 100 метрів поверхні океану. Розширення неживого простору сприяє глобальне потепління. Воно погіршує і без того критичну ситуацію. Подібні місця, на думку океанологів, існують у Світовому океані, але не в такому масштабі.

Підводні спостереження проводилися дослідниками за допомогою роботів, вони реєстрували зміни в Аравійському морі. В експерименті брали участь вчені зі Східної Англії і Оманського наукового університету. З 1996 року, коли проводилися попередні вимірювання, концентрація кисню в «мертвій зоні» помітно зменшилася.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button