Земля

Зміну клімату можна виявити в найнесподіваніших проявах

Розмірковуючи про зміну клімату, прийнято оперувати даними про зміну різних метеорологічних елементів, однак нас оточують десятки непрямих підтверджень того, що клімат планети змінюється. Повсюдно відбуваються події, які на перший погляд не мають ніякого відношення до клімату, але при детальному розгляді, вони наштовхують нас на певні думки.

24-12-14-foto-600x343-1

Вчені віднесли до непрямих підтвердженнь глобального потепління такі факти, як все більш раннє настання періоду розмноження пінгвінів або повсюдне збільшення числа бродячих кішок.

Іноді розрізнені на перший погляд факти вибудовуються вченими в логічні ланцюги. Наприклад, глобальне потепління призвело до зниження кількості снігу на гірських вершинах. Це дозволило лосям піднятися вище в гори і з’їсти листя на більшій кількості кленів та осик. Це в свою чергу призвело до зниження кількості співочих птахів, які традиційно мешкають на цих деревах. Хоча, на перший погляд, кількість співочих птахів та парникових газів в атмосфері жодним чином один з одним не пов’язано.

Читайте також: Світ на порозі кліматичної катастрофи

Дослідження 2011 року показали, що полярним ведмедям в пошуках їжі доводиться щодня долати великі відстані, аніж це було раніше. Це призвело до того, що якщо раніше від голоду гинули 18% ведмежат, то тепер – до 45%. Відзначається тенденція на зміщення ареалів проживання багатьох видів тварин у напрямку до полюсів.

Зсув відбувається часом з безпрецедентною швидкістю – 17.6 кілометрів на десятиліття. З’явилися і своєрідні рекордсмени, такі як очеретянки Цетті, які перемістилися на північ за останні 20 років більш, ніж на 150 кілометрів.

Цікавий приклад з мухами. За даними дослідження 2006 року, плодові мухи, які найбільш часто зустрічаються в південних широтах, в останні роки перемістилися на північ на відстань від 75 до 100 кілометрів.

Людина – теж біологічний вид, тому і в її звичках можна простежити вплив зміни клімату. Приміром, в 1979 році пік відвідуваності одного з популярних заповідників планети – Гранд-Каньйону – припадав на 4 липня, а в наші дні він відзначається 24 червня. Та й прогноз погоди на сьогодні справа не благородна, точно передбачити можуть лише портали на кшталт http://www.gismeteo.pl/, яким варто довіряти.

Озирніться, може бути і навколо Вас є непрямі підтвердження того, що клімат нашої планети змінюється.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button