Всесвіт

Знайдена екзопланета з дуже витягнутою орбітою (відео)

Команда американських дослідників оголосила про виявлені екзопланети, що отримала позначення HR 5183 b. Вона обертається навколо зірки в сузір’ї Діви, що знаходиться на відстані 102 світлових років від Сонця. Відкриття було зроблено за допомогою методу радіальних швидкостей.

HR 5183 b володіє однією з найбільш незвичайних орбіт серед всіх відомих екзопланет. Вона відрізняється дуже великим ексцентриситетом. Якщо накласти орбіту HR 5183 b на схему Сонячної системи, то її перигелій проходив би всередині Головного астероїдного поясу, а афелій лежав за орбітою Нептуна. Екзопланета робить один оборот навколо зірки за 77 років.

За словами дослідників, орбіта HR 5183 b швидше нагадує кометну. Звичайно, раніше вчені вже знаходили екзопланети з дуже витягнутими орбітами. Проте всіх їх об’єднує те, що перицентри їх орбіт проходять на дуже невеликій відстані від батьківських зірок. HR 5183 b ніколи не наближається до свого світила на дистанцію менше 2 а. тобто До цього варто додати, що маса екзопланети як мінімум в три рази перевищує масу Юпітера.

На думку астрономів, розгадку секрету екзопланети потрібно шукати в минулому системи. Швидше за все, раніше орбіта HR 5183 b була близька до кругової, і у неї був порівнянний по масі сусід. Однак, поступове накопичення гравітаційних обурень призвели до того, що обидві екзопланети пережили близьку зустріч. Вона призвела до вельми драматичних наслідків. HR 5183 b перейшла на дуже витягнуту орбіту, в той час як її невдалий сусід виявився назавжди викинутий за межі зоряної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button