Земля

Знайдена гробниця, яка захищала живих від «неспокійних мертвих» (фото)

Археологи знайшли гробницю римської епохи з «магічними» цвяхами для захисту від мерців.

У Туреччині знайшли гробницю, якій понад 2000 років. Вона була обсипана «магічними» цвяхами, а також замурована цеглою і штукатуркою, щоб «захистити живих від мертвих». До такого висновку прийшли автори нового дослідження.

Незвичайну могилу знайшли на південному заході Туреччини, вона датується 100-150 рр. н.е. Огляд показав, що по краях кремаційного багаття був розкиданий 41 вигнутий і скручений цвях, 24 цегли, які були ретельно укладені на все ще тліючє багаття, і шар вапняної штукатурки зверху. Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Antiquity, людину (а саме дорослого чоловіка) кремували і ховали в тому ж місці. Вчені стверджують, що це було незвичайною практикою за часів Римської імперії.

Зображення надано: Проект археологічних досліджень Сагалассос

«Захоронення було “закрите” не одним, не двома, а трьома різними способами. Все це — спроби захистити живих від мертвих », — пояснює Йохан Клейс, автор дослідження і археолог з Католицького університету Лёвена в Бельгії. 

Кожну з цих практик — кремація на місці, покриття плиткою або гіпсом, а іноді і розкидання загнутих цвяхів — застосовували на кладовищах римської епохи. Але поєднання цих трьох способів раніше не спостерігалося і розуміється як страх перед «неспокійними мерцями», пояснюють вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button