Земля

Знайдена спільна риса у кажанів і людей

Люди — не єдині, хто практикує соціальне дистанціювання в якості реакції на інфекційне захворювання. Нове дослідження показало, що кажани-вампіри соціально і фізично ізолюються від інших членів колонії, коли відчувають себе погано.

Кажани-вампіри — дуже соціальні істоти, що живуть в колоніях від сотень до тисяч особин. Соціалізація є ключовим компонентом їх стратегії виживання, оскільки вони піклуються один про одного завдяки взаємовигідній поведінці — вони доглядають один за одним і спільно використовують їжу.

Американські і панамські вчені простежили за соціальною поведінкою невеликої колонії кажанів в Смітсонівському інституті тропічних досліджень в Панамі. Кажанам вводили бактерії, які впливали на їх імунну систему і викликали у них хвороба, в результаті чого кажанам не вистачало енергії для основних видів діяльності.

Незважаючи на хворобу, кажани все ж продовжували спілкуватися, але хвороба змінювала те, як вони це зробили. Хворі кажани менше доглядали за собою, оскільки їм не вистачає енергії, і отримували менше уваги від здорових кажанів. Дослідники пов’язують це з симптомами самої хвороби — менш активні кажани менше доглядають за іншими, у результаті чого здорові не отримують від хворих відповідної послуги.

Але головною зміною в поведінці, яке зафіксували дослідники, стало те, що хворі кажани доглядали менше за тими зі своїх побратимів, з якими вони не були близько пов’язані.

Також вчені звернули увагу на те, що матері продовжували годувати своїх дитинчат, незалежно від епідемії і наявності хвороби. З чого дослідники роблять висновок, що хоча хворі кажани і менш схильні до спілкування, на членів сім’ї це все ж таки не поширюється.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button