Головна / Земля / У Єгипті знайдено некрополь якому 3400 років

У Єгипті знайдено некрополь якому 3400 років

Міжнародна група археологів виявила в містечку Гебель ес-Сільсіла в Єгипті некрополь часів Нового царства, вік якого оцінюється в 3400 років. Про відкриття повідомляє Discovery News з посиланням на Міністерство старожитностей Єгипту, коротко про нього повідомляється в блозі Gebel el Silsila Project.

5e44a0312df9ca2ce76900e2e025eecb
Вчені виявили некрополь на початку польового сезону 2016. На даний момент вони описали близько 40 могил з похованнями XVIII і XIX династій. У гробниці можна потрапити за вирубаним в скелі сходами, що ведуть в грубо вирубані квадратні кімнати. За словами вчених, гробниці були розграбовані ще в давнину і потім протягом XIX століття. Багато гробниць постраждали від ерозії та щорічних повеней: річкова вода з високим вмістом солей періодично їх затоплювала. Крім гробниць дослідники також виявили невеликий храм.

На території некрополя археологи знайшли глиняні черепки, кістки, що належали як людям, так і тваринам (у тому числі крокодилам), намистини, обривки похоронних завіс і фрагменти пофарбованої штукатурки, які, мабуть, були залишками саркофагів. Однією із значних знахідок виявився двосторонній перстень з печаткою, на якій зображений картуш фараона Тутмоса III.

Оскільки дослідники не знайшли розписів всередині або зовні гробниць, в даний час вони не можуть сказати, ким були поховані в них люди. Система гробниць була досить складною, тому археологи вважають, що в них ховали не робітників з каменоломень, а людей досить високого статусу. «Вищих офіційних осіб, візирів і людей подібного рівня ховали в некрополі в Фівах, по всій видимості люди поховані в Сільсілі були за статусом трохи нижче офіційних осіб», — говорить один з керівників розкопок, доктор Марія Нільссена.

Гебель ес-Сільсіла знаходиться в 65 кілометрах від Асуана у верхньому Єгипті. Починаючи з часу правління XVIII династії і до греко-римського періоду тут була каменоломня, в якій видобували піщаник для будівництва монументів і храмів по всій країні. Зокрема, з нього були побудовані комплекси в Луксорі, Карнаці і меморіальний храм Рамзеса II.