Земля

Знайдено найстаріші сліди людини в світі: вчені розповіли, скільки їм років

Вчені виявили найстаріші відомі сліди Homo sapiens. Стародавні люди ходили по південному узбережжю Африки. Дослідження опубліковано в журналі Ichnos.

Безліч копалин вказують на те, що батьківщина людства знаходиться десь Африці. Саме там Homo sapiens вперше відокремилися від більш ранніх видів близько 300 000 років тому. Однак вчені здебільшого аналізували тільки знаряддя праці і предмети мистецтва.

Тепер міжнародна група вчених ідентифікувала найстаріший з відомих наборів викопних слідів представників нашого виду. Найстарішим з них — більше 150 000 років. Аналіз показав, що південне узбережжя Кейптауна було досить зручним місцем для життя людей протягом десятків тисяч років, навіть коли їх північні сусіди почали мігрувати в інші регіони. Також вчені з’ясували, що сучасні люди досягли Аравійського півострова близько 120 000 років тому, а Північної Америки — 22 000 років тому.

Автори нового дослідження датували південноафриканські сліди за допомогою оптично стимульованої люмінесценції. Вчені аналізують зразки зерен кварцу і інших мінералів і піддають їх впливу іонізуючого випромінювання. Те, як вони флуоресціюють, може показати, скільки часу пройшло відтоді, як вони в останній раз «бачили сонячне світло».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button