Наука

Вчені зв’язали втрату пам’яті і брак певних речовин: як виправити ситуацію

Виявилося, що погана дієта може сприяти віковій втраті пам’яті. Однак ситуацію можна повернути назад. Дослідження опубліковано в журналі PNAS.

У першому в своєму роді дослідженні вчені підтвердили зв’язок між дієтою з дефіцитом флавоноїдів і віковою втратою пам’яті. Більш того, біологи з’ясували, що якщо виправити харчування, патологічний процес можна повернути назад. Це підтверджує теорію про те, що в старості, як і в дитинстві, мозку потрібно особливе харчування. Мета — запобігти зниженню когнітивних функцій.

Флавоноїди — це речовини рослинного походження. Потрапляючи в організм людини з їжею, вони активують роботу ферментів. Серед іншого, вони відомі своїми антиоксидантними властивостями.

У дослідженні взяли участь 3 562 здорових дорослих людей, середній вік яких склав 71 рік. Учасників випадковим чином вибрали для прийому або плацебо, або добавки, що містить 500 мг флаванолів, в тому числі 80 мг епікатехінів. Вчені все частіше пов’язують їх з функцією мозку, метаболізмом, підтриманням м’язової маси і здоров’ям серцево-судинної системи.

Тести на пам’ять повторювалися кожні 12 місяців протягом трьох років. Аналіз сечі також підтвердив, що рівні флаваноли відповідали вихідним даними дослідження і точно відображали когорту, що брала добавки.

В кінці першого року у тих, хто повідомив про дієту з дефіцитом флаванола і отримав добавку, показники пам’яті покращилися на 10,5% в порівнянні з тими, хто брав плацебо, і на 16% в порівнянні з їх вихідними результатами пам’яті. Покращення зберігалися протягом трирічного дослідження. Учасники, у яких не було дефіциту в харчуванні, не отримали суттєвої користі від добавок.

Дослідження засноване на 15-річному дослідженні біологів, які вивчали зв’язок між змінами в зубчастій звивині — особливій області в епіцентрі навчання і пам’яті, гіпокампі — і віковою втратою пам’яті, а також тим, як флаваноли можуть покращувати виконавчу функцію.

Флаваноли міститися в багатьох рослинних продуктах, включаючи листові зелені овочі, ягоди, яблука, цибуля, цитрусові, виноград, помідори, брокколі, салат, чай і шоколад. Хоча кількість варіюється в залежності від якості, 20 г темного шоколаду містять близько 35 мг флаванолів, а яблуко середнього розміру — 10 мг. Добова рекомендована доза становить 500 мг.

У той час як дослідження підтвердило гіпотезу дослідників про те, що більш низьке споживання флаванолів може привести до погіршення функції пам’яті, пов’язаної з віком, вчені підкреслюють, що необхідно більше експериментів, щоб довести причинно-наслідковий зв’язок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button