Земля

Самки ховрахів змінюють спосіб життя через зміни клімату: біологи розповіли, як саме

Арктичні ховрахи унікальні серед ссавців. Їх здатність не замерзати в екстремальних умовах допомагає їм виживати в арктичних умовах.

Вчені проаналізували кліматичні і біологічні дані про ховрахів більш ніж за 25 років. Так біологи більше дізналися про періоди гібернації і тому, як вони відрізняються у самців і самок. Виявилося, що через зміни клімату самки встають раніше через глобальне потепління. Це має негативні хвильові ефекти по всій харчовій мережі в екосистемі.

Вчені проаналізували довгострокові дані про температуру повітря і ґрунту на двох ділянках в арктичній частині Аляски і інформацію про біологів. Вони виміряли черевну і / або шкірну температуру 199 вільноживучих ховрахів за той же 25-річний період. Вони виявили, що самки виходять зі сплячки все раніше з кожним роком, а самці — ні. Ці зміни відповідають більш раннім весняним відлигам.

Перевага цього явища полягає в тому, що їм не потрібно використовувати стільки накопиченого жиру під час сплячки, і тварини можуть почати добувати коріння, пагони, ягоди і насіння раніше навесні. Вчені вважають, що це може привести до більш здорового посліду і підвищить його виживаність.

Проблема в тому, що якщо самці не змінюють схеми зимової сплячки, в кінцевому підсумку, може виникнути невідповідність доступних «ночей побачень» для особин. Також ховрахи є важливим джерелом їжі для багатьох хижаків, таких як лисиці, вовки і орли. Непрямий наслідок тривалої активності самок над землею — більший вплив і ризик бути з’їденим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button