Технології

Вчені знайшли спосіб створювати кисень з місячного пилу

Якщо люди в майбутньому збираються надовго вирушати на Місяць, їм знадобиться придатне для дихання повітря і ракетне паливо. На щастя, в Європейському космічному агентстві (ESA) знайшли спосіб отримати обидва компоненти за допомогою самого супутника Землі.

Дослідники ESA розробили прототип фабрики, яка переробляє місячний пил в кисень, який може використовуватися для дихання або створення ракетного палива. Новий спосіб добування кисню передбачає використання реголіту (поверхневий шар сипкого місячного ґрунту), в ньому було виявлено високий вміст кисню, який вивільняється шляхом електролізу розплавленої солі.

Реголіт додають в чашу з розплавленим хлоридом кальцію, нагрітим до 950° C, навіть при цій температурі місячний ґрунт залишається в твердому стані. Потім у суміш подається електричний струм, який витягує кисень з реголіту. Розплавлена сіль в цьому випадку виступає в ролі електроліту, пропускаючи кисень, який потім збирається на спеціальному електроді.

Перш ніж це винахід почне використовуватися в освоєнні Місяця, потрібно ще багато зробити. Поки що розробка ESA вміє тільки добувати кисень, але не зберігати його. Повністю готову до роботи технологію планують відправити на Місяць в середині 2020-х років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button