Всесвіт

Знайдено «відсутню ланку» між магнетарами і обертовими пульсарами

Вчені з кластера новаторських досліджень RIKEN провели спостереження за новим магнетаром під назвою Swift J1818.0-1607. Нові дані ставлять під сумнів сучасні знання про два типи таких екстремальних зірок, як магнитари і пульсари. Дослідження, опубліковане в Astrophysical Journal, було проведено з використанням приладу Neutron Star Interior Composition Explorer (NICER), рентгенівського приладу на борту Міжнародної космічної станції.

Магнетари – це підтип пульсарів, які є нейтронними зірками. Це вироджені зірки, які не змогли стати чорними дірами, і замість цього стали надзвичайно щільними тілами, що складаються в основному з нейтронів. Магнітари, а також деякі молоді пульсари з обертальною силою (це вже інший тип пульсарів) випромінюють потужні рентгенівські промені. Однак вважається, що механізм випромінювання у цих пульсарів інший. Вчені вважають, що в таких магнітар промені живляться надзвичайно сильними магнітними полями, тоді як в канонічних пульсарах вони харчуються від швидкого обертання зірки. Однак багато в цих явищах не зовсім зрозуміло. Зовсім недавно з’ясувалося, що кілька магнетарів випромінює радіохвилі. Це властивість раніше вважалося обмеженою для канонічних пульсарів з обертальною силою, стираючи межу між різними видами зірок.

В рамках цього дослідження, робота, проведена Чин-Пінг Ху, запрошеним дослідником в групу вивчення екстремальних природних явищ RIKEN Hakubi, і його колег, виявила відсутню ланку між двома типами пульсарів.

12 березня новий гамма-сплеск був виявлений телескопом Burst Alert Telescope (BAT) на борту обсерваторії Нілу Герелс Свіфта, космічної обсерваторії гамма-випромінювання. Об’єкт, що вважається магнетаром, отримав назву Swift J1818.0-1607. Група RIKEN і команда NICER швидко приступили до дій. Через чотири години після виявлення вчені почали наступні рентгенівські спостереження за допомогою NICER.

Вони з’ясували, що у цього магнетара період пульсації склав 1,36 секунди, найкоротший зі спостережуваних досі у зірок такого типу. Подальші спостереження показали, що об’єкт демонструє уповільнене обертання. Його поверхневе магнітне поле вказувало на те, що це молодий магнетар, утворений близько 420 років тому. Дослідження раптових змін частоти обертання, (які важливі для розуміння нейтронних зірок) показали, що ця зірка – дійсно молодий магнетар. Однак з’ясувалося, що її рентгенівське випромінювання нижчі, ніж у інших магнетарів. Це говорить про те, що дана зірка має атрибути як магнетарів, так і обертових пульсарів.

Це дослідження дало вченим нове розуміння нейтронних зірок з сильними магнітними полями. Недавні радіоспостереження показують, що магнітари можуть бути причиною таких загадкових явищ, як швидкі радіосплески. Команда з нетерпінням чекає подальших досліджень об’єкта.

За словами Теруакі Еното, керівника групи досліджень екстремальних природних явищ RIKEN Hakubi, «відкриття нового магнетара – це саме те, чого чекала наша наукова група NICER, що займається вивченням таких зірок і магнітосфери. Обсерваторія NICER дуже добре підходить для моніторингу X-пульсації променів від магнетарів і “міст” між двома типами пульсарів, який ми виявили, вніс свій внесок в наше розуміння цих загадкових об’єктів ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments