Всесвіт

Знайти позаземний розум буде легше, якщо він вмирає

Виверження вулканів, потопи, цунамі, війни: саме так виглядає справжній апокаліпсис! Вчені впевнені, що якщо така катастрофа наздожене позаземний розум на рідній планеті, ми дізнаємося про це по ряду ознак.

І це зовсім не сценарій до голлівудського фантастичного фільму. Автори нової статті вважають, що якщо цивілізація вмирає, вона обов’язково сама «повідомить» про це.

Image by Pixabay

Калеб Шарф, глава астробіології в Колумбійському університеті, написав у своїй статті в Scientific American, що пошуки іншого життя нічого не дали, тому, що у інопланетян все добре. Коли справи вдома йдуть гладко, інопланетні цивілізації, можливо, не посилають в космос ніяких сигналів. Однак, якби вони зіткнулися з масштабними бідами і їм потрібна була б допомога, то у нас могли б з’явитися ознаки міжпланетних цивілізацій, стверджує Шарф.

Один з основних способів, за допомогою якого вчені сподіваються знайти інопланетян, – це пошук технологічних ознак, таких як радіосигнали або незвичайні структури в космосі. У новій статті стверджується, що найбільш помітними ознаками можуть бути спроби реформування рідного світу або переселення на інші космічні об’єкти.

Шарф пише: «Цілком можливо, що розумні, технологічні види, які переживають зміни або руйнування власного будинку, можуть бути тими, хто з найбільшою ймовірністю видасть свою присутність іншій частині галактики».

Також автор статті стверджує, що якщо цивілізація гине «тихо», помітити її все одно буде легше, ніж ту, яка процвітає. Наприклад, це можна буде зробити через атмосферу, яка може бути надзвичайно забруднена через катаклізми. «Ми все ще можемо виявити крики цивілізацій по всій нашій галактиці», – впевнений Шарф, головне знати, як і що шукати.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button