Всесвіт

Знайдена найближча до Сонця екзопланета земного типу

До цієї планети 70 світлових років. За космічними мірками - це майже поруч

За даними, зібраними космічним телескопом NASA «Кеплер» і супутником для дослідження транзитних екзопланет TESS, астрономи виявили нову екзопланету розміром із Землю, розташовану приблизно в 70 світлових роках від Сонця. Планета, позначена K2-415b, втричі масивніша за Землю. Вона дуже близько до батьківської зірки і там занадто жарко для життя. Але астрономи вважають, що у цієї зірки можуть бути й інші планети.

“Кеплер” – найпродуктивніший телескоп для пошуку планет. На сьогодні він виявив понад 2600 екзопланет. Після того як відмовили його системи управління в 2013 році, місія була перепрофільована як К2. “Кеплер” працював ще до листопада 2018 року і виявив сотні нових екзопланет.

TESS працює сьогодні. Він спостерігає близько 200 000 найяскравіших зірок поблизу Сонця і займається пошуком транзитних екзопланет. На цей час він ідентифікував понад 6100 екзопланет-кандидатів (Tess Objects of Interest, або TOI), з яких підтверджено близько 3000.

Міжнародна команда астрономів під керівництвом Теруюкі Хірано з вищого університету перспективних досліджень (SOKENDAI) в Японії повідомляє, що екзопланета, спочатку ідентифікована місією K2 на кривій світла карликової зірки m K2-415, була підтверджена спостереженнями TESS.

“Планета-кандидат була вперше ідентифікована при аналізі даних кривої світла місією K2. У роботі показано, що її існування підтверджується найостаннішими даними TESS», — пишуть дослідники.

Космічний телескоп Tess Вікіпедія

Спостереження показали, що K2-415b має радіус приблизно 1,015 радіуса Землі, а його маса, за розрахунками, становить, швидше за все, 3,0 маси Землі. Планета обертається навколо своєї батьківської зірки кожні 4,018 дня на відстані близько 4 мільйонів км (в 10 разів ближче ніж Меркурій до Сонця). Температура на K2-415b оцінюється приблизно в 130 градусів Цельсія.

Батьківська зірка К2-415 відноситься до спектрального класу M5V, і її ефективна температура 3173 К. Зірка має радіус близько 0,2 радіуса Сонця, а її маса, за розрахунками, становить близько 0,16 маси Сонця.

K2-415 тепер є однією з зірок з найменшою масою, в системі якої є планета земного типу.

Автори статті підкреслили, що близькість K2-415b до Землі роблять її потенційною метою для майбутніх досліджень характеристик атмосфери планет, подібних до Землі, особливо тих, які мають відносно низьку температуру.

Вчені розраховують знайти і інші планети в тій же системі, можливо, в зоні населеності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button